Tydzień Okazji w PUCCINI + Darmowa Dostawa darmowa-dostawa

City Break z Puccini – odwiedzamy Barcelonę!

Osnute mgłami uliczki rodem z powieści Carlosa Ruiza Zafona. Jeden z najlepszych klubów piłkarskich świata. Śródziemnomorskie przysmaki i uśmiechnięci, życzliwi Katalończycy. A Tobie z czym kojarzy się Barcelona? Jeśli nie masz jeszcze o niej wyrobionego zdania, koniecznie musisz ją odwiedzić. Jeśli już ją znasz, na pewno chętnie tam powrócisz. Wyjazdy city break w Unii Europejskiej stają się dla wszystkich coraz łatwiejsze. Sięgnij po walizki Puccini i wraz z nami przygotuj się do wizyty w słonecznej Barcelonie!

Dlaczego właśnie Barcelona?

Powody, dla których warto odwiedzić stolicę Katalonii, można mnożyć. Pierwszy z brzegu to… tanie loty! Barcelońskie lotnisko Girona obsługuje połączenia linii Ryanair z Poznania, Krakowa czy Wrocławia. Dochodzi do niego oczywiście największe lotnisko miasta, czyli El Prat. Latają tam samoloty Ryanair z Krakowa czy warszawskiego Modlina. Dzięki temu, że do Barcelony można dostać się za grosze, doskonale nadaje się ona na weekendową destynację.

2 – 3 dni w zupełności wystarczą na to, aby w Barcelonie zobaczyć wszystko to, co najważniejsze. Intensywny spacer, wypoczynek na plaży, a wieczorem mecz FC Barcelony – czego chcieć więcej? Stolica Katalonii jest domem dla dziewięciu obiektów z listy światowego dziedzictwa UNESCO. Tyle samo znajdziesz tam plaż (ich łączna długość wynosi 4,4 km). Zostały one uznane przez „National Geographic” i „Discovery Channel” za najlepsze plaże miejskie na całym świecie!

Najważniejsze zabytki Barcelony

Podczas wyjazdów city break wiele osób szuka czystej rozrywki – dobrej zabawy w pubie czy klubie, smacznego posiłku w lokalnej restauracji oraz leniuchowania na plaży i w basenie. Najczęściej ciekawość (lub przyzwoitość) zmusza nas jednak do liźnięcia odrobiny kultury – poznania historii odwiedzanego miejsca i wizyty (lub choćby sfotografowania się) w najważniejszych dla miasta miejscach. Gdzie skierować swoje kroki, mając do dyspozycji 48 godzin w Barcelonie?

  • Sagrada Familia – jest tym dla Barcelony, czym wieża Eiffla dla Paryża. Symbol, synekdocha, niekończąca się opowieść. To secesyjna świątynia będąca od 1882 roku w budowie. Obecnie ma 115 metrów, lecz docelowo powinna osiągnąć aż 170, co uczyni z niej najwyższy kościół świata. Kiedy to nastąpi? W końcu prace trwają już ponad 135 lat…

 

  • Park Güell – kolejne obok Świątyni Świętej Rodziny dzieło katalońskiego projektanta Antonio Gaudiego. Jest to otoczony murem, duży ogród z elementami architektonicznymi. Znajdują się w nim zabytki budowlane z lat 1900 – 1914.

 

  • Palau Güell – drugi z obiektów zaprojektowanych przez Gaudiego specjalnie dla jego przyjaciela – przemysłowca Eusebi Güella. To stworzony w latach 1886 – 1890 pałac, który możemy zobaczyć między innymi w filmie Michelangelo Antonioniego „Zawód: Reporter” z Jackiem Nicholsonem i Marią Schneider.

 

  • Budynki Gaudiego – obok wyżej wymienionych obiektów Antonio Gaudi zaprojektował również nigdy nieukończony kościółek dla robotników z przedmieść miasta – Cripta de la Colonia Güell – a także trzy domy, które również trafiły na listę UNESCO. Budynek Casa Milà wygląda jak utworzony z jednego bloku skalnego, Casa Battló cieszy oko bogato zdobioną fasadą, a Casa Vicens odznacza się atrakcyjnym połączeniem stylu neogotyckiego z neomauretańskim.

 

  • Szpital św. Pawła i Pałac Muzyki Katalońskiej – to dwa z dziewięciu obiektów z listy UNESCO, których nie zaprojektował Antonio Gaudi, a które cechują się nie mniej ciekawą architekturą.

Poza zabytkami z listy światowego dziedzictwa UNESCO w Barcelonie warto zainteresować się:

  • placami – ściągającymi tysiące turystów Placem Hiszpańskim i Placem Katalońskim,
  • kościołami – gotycką katedrą św. Eulalii, neogotycką bazyliką na górze Tibidabo, barokową bazyliką La Mercé,
  • zamkiem Monjuïc – w którym rozgrywa się niezapomniana akcja „Więźnia nieba” Zafona,
  • aleją La Rambla – najbardziej rozpoznawalną promenadą Barcelony skupiającą mnóstwo barów i sklepów,
  • arenami walk byków – tak charakterystycznymi dla hiszpańskiej kultury.

A co z tą rozrywką?

Czujesz już przesyt starymi murami? Antonio Gaudi zaczyna śnić Ci się po nocach? Zobacz więc, jaką rozrywkę oferuje stolica słonecznej Katalonii!

Najpopularniejszą plażą jest Barceloneta, charakteryzująca się miękkim piaskiem oraz licznymi klubami i restauracjami ciągnącymi się wzdłuż promenady. Wypoczynku możesz szukać również na plażach Bogatell, Sant Sebastià, Somorrostro oraz 5 innych! Ukojenie od zgiełku miasta zapewnią Ci też parki miejskie. Jest ich w Barcelonie… 85! Dla bardziej wymagających znajdzie się zoo, największe oceanarium w Europie (8000 ryb!), wesołe miasteczko oraz morski park rozrywki Marineland Cataluña.

No to jak się spakować?

Biorąc pod uwagę fakt, że kierując się do Barcelony, najpewniej wybierzesz tani lot, warto postawić na walizkę kabinową. Planując city break, nie potrzebujesz wiele: bielizna na zmianę, coś cieplejszego na wszelki wypadek, strój kąpielowy, niezbędne kosmetyki. To wszystko bez problemu zmieścisz w bagażu podręcznym. Pamiętaj, że w liniach Ryanair i tak musisz uiścić za niego dodatkową opłatę. Jest ona jednak znacznie niższa niż w przypadku bagażu rejestrowanego. Bezpłatnie przysługuje Ci za to prawo do torby o maksymalnych wymiarach 40 x 20 x 25 cm. Nie zapomnij również o praktycznych akcesoriach do bagażu, które mogą znacznie ułatwić Ci podróż!