Co spakować do walizki na weekendowy wyjazd w 5 krokach?

Chciałoby się sparafrazować legendarny filmowy cytat i stwierdzić, że podróże są jak pudełko czekoladek – nigdy nie wiesz, na co trafisz. Atrakcyjne oferty potrafią zaskoczyć nas w najmniej spodziewanym momencie, a wtedy działamy automatycznie – bookujemy loty, rezerwujemy hotele i zaczynamy odliczać czas dzielący nas od wyjazdu.

Nieraz korzystamy z opcji last minute bądź innych spontanicznych propozycji i na przygotowania pozostaje nam parę dni lub kilka godzin. Z tego powodu warto umieć szybko się spakować, aby zawsze być gotowym na kolejną przygodę. Najłatwiej jest kompletować walizkę na krótkie, weekendowe wycieczki. Co zatem powinno znaleźć się na Twojej liście?

1.      Przygotuj praktyczną, niewielką walizkę

Prawdopodobnie jedną z ważniejszych decyzji przed weekendowym wyjazdem będzie wybór samej walizki. Od niej zależy, jak wygodnie będzie Ci się podróżować. Wpłynie ona na szybkość przemieszczania się i Twój komfort. Z uwagi na krótki czas trwania wycieczki wystarczy Ci mała walizka w rozmiarze kabinowym. Przyda Ci się nie tylko na tego rodzaju wyjazdy, ale również na przeloty samolotami podczas delegacji bądź krótkich wakacji. Warto zainteresować się walizką wykonaną z nieprzemakalnego materiału, aby nie martwić się o swoje rzeczy nawet w najtrudniejszych warunkach. Ogromne znaczenie będą również miały kółeczka i uchwyty. Najwygodniejsze w prowadzeniu są modele z czterema kółkami oraz rączkami odpowiednio dostosowanymi do wzrostu użytkownika.

2.      Fundamentalna triada, czyli pamiętaj o portfelu, telefonie i kluczach

Czy wyjeżdżasz na weekend, czy tylko wychodzić do pracy, zawsze upewniasz się, czy masz przy sobie trzy najistotniejsze przedmioty: portfel, telefon i klucze. Ta fundamentalna triada to gwarancja przetrwania. Nawet jeśli zapomnisz całej walizki, a posiadasz przy sobie te trzy rzeczy – nie zginiesz. Grupując przedmioty, które zabierzesz ze sobą, zawsze zaczynaj od triady „portfel, telefon, klucze”. To przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa Twojego i Twojego dobytku. Dokumenty, pieniądze oraz możliwość skontaktowania się z bliskimi bądź połączenia z Internetem – to elementy bardzo często decydujące o powodzeniu podróży. Zawsze miej to na uwadze!

3.      Odzież zawsze dostosowana do pogody

Każdy weekend – nawet długi – jest krótki. Dlatego nie ma sensu zabierać ze sobą tony ciuchów. Wystarczą dwie koszulki, sukienka lub jeansy i jakiś sweter. Nie warto za to oszczędzać miejsca w walizce na bieliźnie. Wybierając odzież na weekendowy wyjazd, należy przede wszystkim kierować się zasadą dostosowania jej do warunków pogodowych. Jeśli planujesz krótki wypad w ciepłe kraje, wystarczy Ci jedna bluza na chłodniejszy wieczór. Jeżeli natomiast podróżujesz po Polsce… cóż, możesz sprawdzić prognozy, ale lepiej przygotuj się na wszelką ewentualność.

4.      Podstawowe kosmetyki: mydło, szampon, szczoteczka do zębów

To, ile kosmetyków weźmiesz ze sobą, będzie głównie zależało od tego, dokąd podróżujesz. Jeśli wybierasz łono natury, z pewnością przydadzą Ci się w kosmetyczce nie tylko podstawowe artykuły higieniczne. W razie potrzeby nie będziesz mieć żadnej możliwości, by uzupełnić braki. Jeżeli natomiast Twoim celem jest wakacyjny kurort bądź hotel w centrum miasta, możesz spokojnie ograniczyć się do szczoteczki do zębów. Niemniej zawsze dobrze jest mieć przy sobie najważniejsze kosmetyki (np. żel pod prysznic, szampon, szczoteczka do zębów), gdyż mogą się one przydać choćby w drodze. Podróże bywają męczące, a możliwość odświeżenia się podczas postoju na stacji benzynowej lub przesiadki na dworcu czy lotnisku jest bezcenna.

Nie masz w swojej szafie jeszcze kosmetyczki, która zmieściłaby potrzebne na wyjazd kosmetyki? Sprawdź kolekcję eleganckich kosmetyczek Puccini >>

5.      Sprzęt rekreacyjny

Jeśli tylko Twój wyjazd nie jest podróżą biznesową, musisz zadbać o swoją rozrywkę. Już na etapie pakowania walizki pamiętaj o takich urządzeniach jak aparaty fotograficzne, kamery czy głośniki Bluetooth. Sprzęty elektroniczne przydadzą Ci się zarówno w celach rekreacyjnych, jak i praktycznych. Nawigacje GPS na przykład mogą pomóc Ci łatwo znaleźć drogę, a laptop zapewnić łączność z siecią.

Pakując się, pamiętaj również o akcesoriach sportowych. Znajdą zastosowanie głównie podczas wyjazdów na biwak. Jeśli tylko pogoda Ci dopisze, paletki do badmintona, piłki i frisbee będą jak znalazł!

A może wyjeżdżasz jedynie poza miasto, by odetchnąć nieco świeżym powietrzem i zrelaksować się, unikając jakiegokolwiek wysiłku? Wtedy nieoceniona okaże się dobra książka, na którą w końcu znajdziesz czas.

Porządek przepisem na udany wyjazd

Zawartość Twojej weekendowej walizki w ogromnej mierze będzie zależała od tego, dokąd się wybierasz i jaki charakter ma mieć Twój wyjazd. To, co się nie zmienia, to natomiast sposób organizacji wszystkich tych przedmiotów. Chcąc cieszyć się komfortem w podróży, warto przede wszystkim zadbać o porządek w walizce. Z jednej strony zagwarantuje to estetyczny wygląd ubrań, które dzięki starannemu złożeniu nie powinny się zanadto wymiąć. Z drugiej – umożliwi Ci wygodny dostęp do przedmiotów, które mogą przydać się w drodze, zanim jeszcze się rozpakujesz.

 

UA bez