darmowa-dostawa #zostanwdomu Darmowa dostawa na walizki i torebki z kolekcji SS20! darmowa-dostawa z kodem happy50 za każde wydane 250zł otrzymujesz 50zł rabatu!

Czym jest walizka kabinowa i jak spakować bagaż podręczny?

Podróże samolotami wymagają od nas dobrej organizacji przy pakowaniu bagaży. Zwłaszcza kiedy decydujemy się na budżetowe linie lotnicze. Wtedy kluczowym akcesorium staje się walizka kabinowa. W tym poradniku zbieramy wszystkie istotne informacje na jej temat i podpowiadamy, jak się do niej pakować.

Jak duża walizka do samolotu?

Zastanawiając się, jaki rozmiar powinna mieć walizka, z którą podróżujesz samolotem, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jak dużo rzeczy potrzebujesz podczas wyjazdu. Jeśli wiesz, że nie zmieścisz się do torby podręcznej, konieczne będzie wykupienie bagażu rejestrowanego. Przydaje się on jednak tylko w przypadku dłuższych podróży, kiedy musisz mieć wiele rzeczy przy sobie. Podczas weekendowych wycieczek czy wypadów city break wystarczy Ci walizka kabinowa.

Co to jest bagaż rejestrowany?

W ramach bagażu rejestrowanego możesz zabrać ze sobą właściwie wszystko. Do walizki, którą umieścisz w luku bagażowym samolotu, spakujesz zarówno duże ilości płynów, jak i ostre przedmioty. Wyjątek stanowią substancje łatwopalne i toksyczne. Dużą zaletą tego rodzaju bagażu są również dozwolone wymiary, osiągające zazwyczaj około 150 centymetrów sumy wysokości, szerokości i głębokości, a także dopuszczalna waga – mniej więcej 20 – 23 kilogramy. Konkretne limity zależą od poszczególnych linii lotniczych.

Co znaczy walizka kabinowa?

Walizki kabinowe to doskonały sposób na wygodne pakowanie bagażu podręcznego. Ich modele, dostępne na rynku, produkowane są z uwzględnieniem wymagań większości przewoźników lotniczych. Ich wymiary oscylują zatem w granicach 55x40x25 centymetrów. Można spotkać się także z mniejszymi wariantami (tzw. mały bagaż podręczny), osiągającymi około 40x20x25 centymetrów. Waga walizki kabinowej nie powinna zazwyczaj przekroczyć 8 – 12 kilogramów.

Jak spakować walizkę podręczną?

Pakowanie walizki kabinowej rządzi się swoimi prawami. Z jednej strony będzie Ci zależało na tym, żeby jak najwięcej do niej zmieścić, a z drugiej staniesz przed wyzwaniem unikania przedmiotów zakazanych. Jakich zasad zatem przestrzegać?

O wymiarach oraz wadze już wiesz. To główne czynniki, które będą Cię ograniczały podczas pakowania. Ale nie jedyne. Musisz również pamiętać o tym, że wielu rzeczy na pokład samolotu po prostu nie możesz wnieść. Mowa tu o wszelkich niebezpiecznych przedmiotach – takich jak ostrza (noże, scyzoryki), narzędzia (młotki, śrubokręty), a nawet sprzęt sportowy. Odpadają także płyny. Łącznie możesz ich mieć na pokładzie 1 litr, przy czym objętość żadnego z pojemników nie powinna przekraczać 100 mililitrów.

Walizka kabinowa – co spakować?

Udając się na krótki wypoczynek lub wyjazd biznesowy, każdy powinien bez trudu spakować się do walizki kabinowej. Umieścisz w niej odzież czy obuwie (nie przesadzaj z ilością), ale też przedmioty codziennego użytku: książki czy sprzęt elektroniczny.

Protip! Do walizki kabinowej (lub mniejszego bagażu podręcznego – torebki albo plecaka) spakuj wszelkie wartościowe rzeczy. Jeśli podróżujesz z laptopem, aparatem cyfrowym, biżuterią bądź większą ilością gotówki, nie ryzykuj umieszczania kosztowności w walizce nadawanej do luku. Trzymając je cały czas przy sobie, będziesz mieć nad nimi pełną kontrolę i zachowasz spokój. To łatwy sposób na to, by oszczędzić sobie nerwów w podróży.

W jaki sposób pakować walizkę kabinową? Pamiętaj, by ubrania składać tak, żeby zmieściło się ich jak najwięcej. Prostym sposobem jest zwijanie odzieży. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo miejsca. Wyzwaniem jest również spakowanie kosmetyków. Wiele z nich ma formę płynu, więc obowiązują je restrykcyjne przepisy przewoźników. Każdą z cieczy możesz przewozić w maksymalnie 100-mililitrowym pojemniku. Wszystkie musisz umieścić w jednym przezroczystym woreczku strunowym.

Protip! Pakując się do walizki kabinowej, układaj rzeczy w takiej kolejności, aby podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku, mieć wygodny dostęp do tych, które trzeba okazać celnikom. Na wierzchu umieść więc torebkę z płynami oraz sprzęt elektroniczny. Pracownicy lotniska będą chcieli prześwietlić te przedmioty oddzielnie od pozostałej zawartości walizki.

Jak spakować bagaż podręczny?

Pakując walizkę do samolotu, miej na uwadze, aby dokładnie wypełnić jej wnętrze. Lepiej uniknąć wolnych przestrzeni, aby przedmioty nie przemieszczały się podczas jej transportu. Jeśli przewozisz jakieś delikatne materiały, zabezpiecz je uprzednio folią bąbelkową lub owiń w ubrania. Staraj się też cięższe rzeczy umieszczać na spodzie walizki (w jej pionowym układzie), aby zachowywała odpowiedni balans podczas prowadzenia.

Solidne walizki kabinowe znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Są to modele wyposażone w uniwersalne udogodnienia, dzięki czemu podróżowanie z nimi to sama przyjemność. Teraz, kiedy już wiesz, jak spakować bagaż podręczny, możesz wybrać jedną z naszych funkcjonalnych walizek i ruszać przed siebie!