darmowa-dostawa WEEKEND DARMOWEJ DOSTAWY:

Jak przechowywać damskie torebki? Niezawodne porady dla każdej kobiety

Której kobiecie nie marzy się garderoba pełna stylowych torebek? Każda Twoja kreacja zasługuje na gustowne, właściwie dobrane dodatki. Im więcej jednak torebek w Twojej kolekcji, tym trudniejsze ich przechowywanie. Po pierwsze musisz znaleźć na nie odpowiednio dużo miejsca, a po drugie zadbać o właściwe warunki. W przeciwnym razie, zaniedbane, torebki mogą ulec zniszczeniu. W tym artykule podzielimy się z Tobą pomysłami na ich bezpieczne i wygodne przechowywanie. Zobacz, o czym musisz pamiętać!

Zasady przechowywania skórzanych torebek

Aby torebki służyły Ci przez wiele lat, musisz zapewnić im odpowiednie warunki na co dzień. Przede wszystkim skórzane dodatki nie powinny długo przebywać w miejscach mocno nasłonecznionych. Dlatego staraj się unikać trzymania ich na parapetach oraz w tym podobnych lokalizacjach. Może to wysuszać skórę, powodując jej pękanie oraz blaknięcie. Próbując zastosować się do tej zasady, nie popadaj w skrajności – torebkom zaszkodzą także miejsca o wysokiej wilgotności powietrza, takie jak na przykład piwnice. Jeśli więc długo nie korzystasz z któregoś modelu, nie skazuj go na pobyt w lochach, ponieważ skórze może zagrozić pleśń oraz grzyby.

Najlepszym pomysłem jest więc przechowywanie skórzanych torebek w suchych, zaciemnionych miejscach. Świetnie sprawdzą się szafki, szuflady i garderoby. Miej jednak na uwadze, że może tam szybko zabraknąć przestrzeni dla całej Twojej kolekcji. Musisz więc dopilnować, by torebki nie niszczyły się przez to, że leżą jedna na drugiej. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie bawełnianych woreczków, które zapobiegają przetarciom i rysowaniu skórzanych powierzchni. Kiedy każdy model umieścisz w osobnym opakowaniu, ich metalowe elementy nie będą zagrażać sąsiednim torebkom. Powinnaś też pamiętać o tym, by do skórzanych torebek wkładać na przykład siatki wypełnione zmiętymi gazetami. To zabezpieczy je przed zagnieceniami i odkształceniami, które mogą wyglądać nieestetycznie, kiedy ponownie sięgniesz po któryś z długo nieużywanych modeli.

Możesz także umieścić w torebkach zapachowe saszetki, aby zapobiegać zalęganiu się w środku przykrych zapachów.

Gdzie przechowywać torebki?

Tyle w teorii. Jak się ma do tego praktyka? Wiadomo, że szafy cechują się dość ograniczoną przestrzenią, a kobiety kochają kupować coraz to nowsze torebki. Jak je wszystkie pomieścić?

Najlepiej jest przeznaczyć na torebki osobną półkę (lub kilka półek) w szafie z odzieżą wierzchnią. Będą wtedy atrakcyjnie wyeksponowane. Możesz trzymać je też w szufladach, jeśli pozwalają na to ich rozmiary. W takim układzie torebki zajmują jednak sporo miejsca, więc powinnaś się na to zdecydować tylko wtedy, gdy dysponujesz wystarczająco dużą garderobą. Co w przeciwnym razie?

Pamiętaj, że możesz wykorzystać nie tylko powierzchnie poziome, ale również pionowe. Pomysłowym rozwiązaniem jest zastosowanie haczyków przymocowanych do wewnętrznej strony drzwi szafy lub na jej boku, jeśli pozwala na to  układ mebli. Masz wtedy do dyspozycji parę dobrych metrów wysokości, na których możesz rozwiesić wszystkie swoje torebki. Zapewniasz sobie w ten sposób wizualne uporządkowanie przestrzeni oraz łatwy dostęp do ulubionych dodatków.

Innym wariantem tej koncepcji jest zakup tak zwanej wiszącej szafy. To materiałowe pojemniki, które możesz podwiesić w dowolnym miejscu. Z powodzeniem zmieścisz w nich kilka, a może nawet kilkanaście torebek. Jeśli potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, rozważ też zakup zwykłych kartonowych pudełek. Możesz w nich zastosować podziałki, tak aby każda torebka miała swoje miejsce. Ten pomysł sprawdzi się jednak tylko w przypadku najmniejszych modeli.

Jeśli wygospodarujesz odpowiednio dużo przestrzeni na dnie szafy lub w innym podobnym miejscu, zawsze masz do dyspozycji również specjalne stojaki i separatory, które zapewnią Ci idealne warunki do przechowywania torebek. W najgorszym wypadku – jeżeli Twoje mieszkanie jest bardzo ciasne i zupełnie nie masz gdzie upchnąć swojej kolekcji – zastanów się nad pojemnikiem, który umieścisz pod łóżkiem. Zazwyczaj przechowuje się w ten sposób pościel, ale równie dobrze możesz tam trzymać swoje skórzane dodatki do garderoby, zwłaszcza jeśli nie korzystasz z nich na co dzień.

Dbaj o swoje torebki!

Właściwy sposób przechowywania torebek to jeszcze nie wszystko. Aby służyły Ci one przez długie lata, powinnaś poddawać je regularnym zabiegom pielęgnacyjnym. To nic skomplikowanego – chodzi po prostu o utrzymywanie torebek w czystości i nawilżanie ich skórzanych powierzchni. Dzięki temu zawsze będą wyglądać jak nowe, nawet wtedy, gdy po wielu sezonach wyciągniesz je z szafy.

Torebki z wysokogatunkowych skór znajdziesz w asortymencie sklepu Puccini. Dodatki te z jednej strony zachwycają starannością wykonania i wytrzymałością, a z drugiej przyciągają wzrok eleganckim i modnym designem. Zapoznaj się z nową kolekcją wiosna/lato, w której znalazły się modele idealnie łączące funkcjonalność i styl. Jeśli chcesz poszerzyć swoją kolekcję torebek, to właśnie tam powinnaś szukać!