darmowa-dostawa DARMOWA DOSTAWA + WALIZKI AŻ DO -80%

Jak szyfrować zamki TSA w walizkach Puccini?

zamek-tsa-puccini

W większości walizek Puccini od lat stawiamy na zamki stworzone w systemie TSA, które mają znaczą przewagę nad klasycznymi kłódkami, często montowanymi w tańszych walizkach. Dlaczego warto zainteresować się tym zamkiem i przed czym może nas ochronić? Kilka słów o zaletach szyfrowanych zamków TSA w walizkach podróżnych.

Czym różni się zamek TSA od tradycyjnej kłódki

Z wyglądu nie doszukamy się wielkich różnic między tradycyjną kłódką, a zamkiem szyfrowym TSA (Travel Sentry® Approved) - jednak w przewadze TSA nad innymi zamkami nie chodzi o estetykę. Kluczowa jest możliwość łatwego otwarcia walizki przez służby celne, bez konieczności zniszczenia walizki. Dzięki tej funkcjonalności zamki TSA są powszechnie wykorzystywane w walizkach na całym świecie.

zamek-tsa2-puccini

Dlaczego to takie ważne?

Standardowe prześwietlenie walizek na lotniskach w wyjątkowych przypadkach zakończone jest konieczną kontrolą walizki bagażowej, w celu upewnienia się, że nie zawiera ona groźnych materiałów. W przypadku posiadania zamku szyfrowanego TSA, strażnicy celni mogą ją otworzyć, sprawdzić zawartość walizki, a następnie bezpiecznie zamknąć. W przypadku tradycyjnego zamka, konieczne jest otwarcie go siłą, co wiąże się z koniecznością zniszczenia walizki. Dzieje się tak dlatego, że każdy zamek TSA ma specjalny kod, dzięki któremu straż graniczna potrafi dobrać odpowiedni klucz do otwarcia walizki, bez potrzeby niszczenia jej.

Kraje, które wymagają zamków TSA

Walizki wyposażone w zamek TSA są bezwzględnie wymagane podczas podróży do Kanady, USA, Japonii czy Australii. Rosnąca popularność szyfrowanego zamku TSA może powodować, że liczba krajów, które wymagają jego wykorzystania, będzie rosła.

Jak prawidłowo szyfrować zamek TSA?

Krok 1: Ustaw pokrętła i zresetuj

Wybierz ustawienie z samymi zerami ( uniwersalne), a następnie kliknij przycisk „resetuj”, znajdujący się przy mechanizmie z cyframi.

Krok 2: Wprowadź własną kombinację

Wybierz wybrane trzy cyfry, które będziesz pamiętał - ważne, aby nie zapisywać ich nigdzie, np. na kartce w portfelu. Dobrze pamiętać ustawienie cyfr od góry do dołu, aby się nie pomylić.

Krok 3: Aktywacja

Wkładamy zapadkę zamka do otworu i wciskamy przycisk otwierający. Zmiany zostały zapisane. Sprawdźmy, czy wszystko działa prawidłowo. Możemy zmienić je ponownie, jeśli będziemy pamiętać dotychczasowe hasło.

Jeśli masz problem z wprowadzeniem kodu lub obawiasz się go zmienić, możesz poprosić o to sprzedawcę w sklepie lub kogoś z rodziny. Jeśli Twoja instrukcja przepadła, możesz posiłkować się filmikami zamieszczonymi w serwisie Youtube.

Masz dodatkowe pytania? Czekamy na Twoją wiadomość.

 

UA bez