DUŻA W CENIE ŚREDNIEJ + DARMOWA DOSTAWA:

Jak wybrać torbę lub plecak na laptop?

Aby w pełni cieszyć się zaletami laptopa, warto zaopatrzyć się w odpowiednią torbę lub plecak, które pozwolą nam zabrać komputer w dowolne miejsce. Akcesoria obecne na rynku to nie tylko gwarancja wygodnego transportu laptopa, ale również szeroki wybór materiałów, wzorów i kolorów. Dzięki wszechstronnej ofercie z łatwością można wybrać torbę lub plecak, które będą odpowiadać każdemu. Czym zatem kierować się przy zakupie? Przedstawiamy kompletny poradnik.

Co lepsze na laptop – torba czy plecak?

Znajdą się wśród nas zarówno zwolennicy toreb na laptopy, jak i plecaków. To dwa różne rozwiązania na różne okazje. Torby tracą nieco na funkcjonalności względem plecaków, lecz rekompensują to bardziej eleganckim wyglądem. Dzięki temu często są wybierane przez kobiety, głównie kiedy służą transportowi komputera do pracy. Plecaki bywają raczej wyborem mężczyzn, lecz gdy w grę wchodzi garnitur lub inny oficjalny strój, lepiej sprawdzi się torba.

Wady i zalety torby na laptop

Wygląd to nie jedyny parametr podlegający ocenie w przypadku toreb i plecaków na laptopy. Zawsze należy porównać też pojemność, funkcjonalność i wygodę obu rozwiązań. Decydując się na torbę na laptop, musimy być świadomi jej mocnych i słabych stron.

Wśród zalet na pewno znajdą się:

+ wygląd – odpowiadający formalnym stylizacjom i dodający elegancji,

+ rozmiar – ograniczony do wielkości komputera,

+ wykonanie – staranne i wizualnie atrakcyjne.

 

 

Musimy jednak liczyć się z głównymi wadami toreb na laptopy, takimi jak:

- pojemność – ograniczona do jednego laptopa o określonych wymiarach,

- ograniczona wygoda – spowodowana sposobem noszenia torby: na jednym ramieniu.

 

 

 

Wady i zalety plecaka na laptop

Plecak rzadziej niż klasyczna torba jest wybierany z myślą o przenoszeniu laptopa. Jest to akcesorium o bardziej wszechstronnym zastosowaniu. Pisząc o jego zaletach, trzeba wymienić więc takie czynniki jak:

+ funkcjonalność – za którą stoi możliwość transportowania nie tylko komputera,

+ wygoda – zapewniona przez sposób noszenia plecaka: równomiernie przylegającego do ciała i mniej obciążającego kręgosłup,

+ pojemność – zagwarantowana przez liczne kieszonki i przegrody.

 

Plecak na laptop nie jest oczywiście pozbawiony wad, takich jak na przykład:

- rozmiar – okazujący się niezgrabnym balastem przy noszeniu wyłącznie laptopa,

- wygląd – niepasujący do płaszczy, marynarek, garsonek i innych formalnych strojów.

 

 

Czym kierować się przy wyborze torby i plecaka na laptop?

Wygląd i wykonanie

Te parametry zależą w dużej mierze od producenta akcesoriów i jego oferty. Nie każda torba na laptop nada się do tego, by zabrać ją do pracy. Podobnie nie każdy plecak przeznaczony będzie do jazdy na rowerze. W przypadku noszenia dużego i ciężkiego laptopa warto postawić na solidne wykonanie torby lub plecaka. Wytrzymałe szwy i wysokiej jakości materiał zminimalizują ryzyko rozdarcia, które mogłoby poskutkować poważnym uszkodzeniem komputera.

W parze z wykonaniem idzie wygląd plecaka lub torby na laptop. Zależy on bowiem od użytych materiałów oraz sposoby ich łączenia. Eleganckie akcesoria, przyjmujące na przykład kształt aktówek lub skórzanych neseserów, z powodzeniem znajdą zastosowanie w biurach i na oficjalnych spotkaniach. Torby o bardziej sportowym designie będą natomiast chętnie wybierane między innymi przez studentów. Również plecaki znajdą się w kręgu ich zainteresowań. Te z kolei zupełnie nie zdadzą egzaminu podczas wszelkiego rodzaju spotkań biznesowych.

Waga i rozmiar

Niektóre torby mogą zawierać ozdobne elementy znacznie zwiększające ich wagę. Ta w połączeniu z masą samego komputera może sprawić, że noszenie torby stanie się niewygodne. Rzadziej dzieje się tak w przypadku plecaków, które z reguły powinny stawiać na komfort użytkownika.

Rozmiar torby na laptop zależy od wymiarów samego komputera. Możemy swobodnie dopasować jedno do drugiego, dzięki czemu minimalizujemy zbędny balast w postaci dodatkowych kieszonek i pustych przegródek. Plecak niekiedy również ograniczy się wyłącznie do przestrzeni przeznaczonej na laptop, lecz z natury jest większy niż klasyczna torba.

Wygoda i funkcjonalność

Pod kątem walorów użytkowych plecaki z pewnością przerastają torby na laptopy. Zdecydowanie łatwiej się je nosi, gdyż równomiernie obciążają kręgosłup i nie przyczyniają się do jego wyginania. Umożliwiają również spakowanie innych rzeczy poza komputerem. Torby natomiast trzeba najczęściej nosić albo na jednym ramieniu, albo w dłoni, a to powoduje automatyczne krzywienie sylwetki. W

klasycznych torbach nie zmieścimy także wiele ponad laptop i parę najpotrzebniejszych przedmiotów, takich jak portfel, notatnik, długopis czy telefon.

 

Konstrukcja

Bardzo istotnym parametrem jest budowa torby lub plecaka. O ile ten drugi zazwyczaj wyposażony jest w kilka przegród i kieszeni, o tyle ta pierwsza często ogranicza się do jednej komory przeznaczonej na laptop. Nosząc ze sobą codziennie nie tylko komputer, ale też zasilacz do niego, mysz czy inne akcesoria, warto wybrać torbę z dodatkowymi kieszonkami. To zabezpieczy laptop przed zarysowaniami i uszkodzeniami, ale też pozwoli uporządkować nasze przedmioty. Dedykowane poszczególnym akcesoriom przestrzenie ułatwią dostęp do nich. Szukajmy więc takich udogodnień jak przegródki na dokumenty, kieszonki na długopisy, komory na zasilacze i myszy czy wyprowadzenia kabli ułatwiające słuchanie muzyki.

Zabezpieczenia

Funkcjonalność torby lub plecaka w dużej mierze zależy od udogodnień, w jakie wyposażają swoje akcesoria producenci. Warto na przykład docenić dodatkowe utwardzenia i zabezpieczenia. Po pierwsze chronią one transportowany w środku komputer, a po drugie – w przypadku plecaków – zmniejszają obciążenie kręgosłupa.

Najpopularniejsze torby i plecaki na laptopy

Dużą popularnością i pozytywnymi recenzjami cieszą się akcesoria Puccini. Do transportowania laptopa nadadzą się zarówno dedykowane mu klasyczne torby, jak i bardziej wszechstronne plecaki. Do najchętniej wybieranych produktów należą między innymi:

Torba na laptop Puccini Oslo CM30532

Produkt wyposażony w oddzielne komory i specjalne miejsce na tablet. Łączy elegancki design z funkcjonalnymi rozwiązaniami.

Torba na laptop Puccini Copenhagen CM30421

Torba przeznaczona na mniejszy laptop, idealnie sprawdzająca się jako niezbędny dodatek w codziennych podróżach. Posiada liczne udogodnienia, takie jak stopki ochronne, miejsce na tablet, oddzielne komory i mocowanie na stelażu walizki.

Plecak Puccini Urban PM70370

Plecak z miejskiej kolekcji Puccini, znajdujący zastosowanie zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej formalnych okazji. Perfekcyjnie łączy wygodne rozwiązania z eleganckim wyglądem.

Plecak Puccini Copenhagen PM70423

Produkt spinający nowoczesność i klasykę. Spełni oczekiwania zarówno studentów, jak i biznesmenów. Dobór materiałów i wykonanie plecaka skutkuje nie tylko jego eleganckim wyglądem, ale również wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Podsumowanie

Wybierając torbę lub plecak na laptop, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa czynniki. Z jednej strony powinniśmy zastanowić się nad wyglądem produktu, który będzie różnił się w zależności od tego, gdzie chcemy go wykorzystywać. Z drugiej należy bliżej przyjrzeć się jego funkcjonalności, bo to od niej będzie zależał nasz komfort na co dzień.

 

UA bez