FINAL SALE: TOREBKI DAMSKIE DO -70%

Jak zadbać o laptopa w podróży?

Współczesne laptopy osiągają coraz mniejsze rozmiary i niższą wagę. Dzięki temu ich transport staje się jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy. Można beztrosko wrzucić je do walizki i cieszyć się podróżą. Tak nam się przynajmniej często wydaje. W rzeczywistości jednak przewożenie laptopów wymaga przestrzegania konkretnych zasad. To delikatny i kosztowny sprzęt, dlatego koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki transportu. Dowiedz się więcej o tym, jak zadbać o laptopa w podróży!

Jak transportować laptopa?

Absolutną podstawą przewożenia laptopa jest odpowiednia torba. Umieszczenie komputera w pierwszej lepszej walizce mogłoby być dla niego opłakane w skutkach. Na szczęście w sklepach znajdziesz rozmaite modele specjalnych toreb na laptopy, które zostały w pełni dostosowane do transportu tego rodzaju sprzętu. Są to więc produkty o wzmacnianych, pogrubionych ściankach, zapewniających ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki temu laptop nie ucierpi wskutek wstrząsów.

Sporą zaletę toreb na laptopy stanowią także dodatkowe przegródki, w których idealnie pomieszczą się zasilacze, kable, myszy i inne akcesoria potrzebne przy korzystaniu z komputera. Znajdzie się w nich również miejsce na notesy i długopisy. Dzięki temu z jednym tylko bagażem możesz podróżować do biura czy na uczelnię.

Alternatywą dla toreb są specjalne plecaki na laptopy. W nich także sprzęt jest odpowiednio zabezpieczony przed uderzeniami. Ich przewaga polega na tym, że zdecydowanie wygodniej się je nosi, więc są chętnie wybierane przez osoby, które dużo z laptopami chodzą.

Zarówno torby, jak i plecaki dostępne są w rozmiarach odpowiadających najczęstszym wymiarom laptopów, a to sprawia, że sprzęt nie przemieszcza się podczas transportu. Pozwala to uniknąć poważnych uszkodzeń komputera. Oddzielne przegródki z kolei zapobiegają kontaktowi laptopa z innymi spakowanymi przedmiotami, który mógłby skutkować rysami na obudowie.

Ochrona nie tylko z zewnątrz

Skupiając się na bezpieczeństwie samego komputera, łatwo zapomnieć o ochronie tego, co znajduje się w środku. A cyfrowe dane wymagają bacznej uwagi. Podczas podróży mogą przydarzyć Ci się różne sytuacje, w wyniku których Twój laptop trafi w niepowołane ręce. Zanim wyruszysz w drogę, upewnij się więc, że dostęp do zawartości komputera zabezpieczony odpowiednio trudnym hasłem. Warto także zrobić sobie wcześniej kopię zapasową danych, aby nie stracić istotnych plików w przypadku kradzieży bądź zagubienia laptopa.

Lepiej na zimne dmuchać

Warto pójść o krok dalej i przed wyruszeniem w podróż ubezpieczyć swój sprzęt elektroniczny. W razie utraty lub uszkodzenia laptopa otrzymasz finansowe wsparcie, co może się okazać nie lada pomocą, zwłaszcza w przypadku kosztownego komputera. Jeśli sprzęt nie został ubezpieczony w chwili zakupu, może być trudno o dokupienie takiej polisy, ale na pewno warto spróbować.

Czego unikać?

Podróżując z laptopem, musisz pamiętać, by mimo pośpiechu i nerwów zawsze dbać o jego bezpieczeństwo. Nigdy nie umieszczaj komputera na dnie torby lub walizki, gdyż ich cienkie ścianki mogą nie ochronić go przed uszkodzeniami. Jeśli planujesz przewozić go w ten sposób, lepiej zabezpiecz go miękkimi materiałami – na przykład ubraniami – i przymocuj paskami. Nie zapomnij go wcześniej całkowicie wyłączyć, aby system nie uruchomił się podczas transportu.

Jeśli lecisz samolotem, laptopa w walizce możesz umieścić wyłącznie wtedy, gdy wnosisz ją ze sobą na pokład. Jeżeli jednak planujesz nadać ją do luku, komputer należy z niej wyjąć i przełożyć do bagażu kabinowego. Kosztowne przedmioty – takie jak sprzęt elektroniczny – w podróży trzeba mieć zawsze przy sobie. Walizki rejestrowane bywają niedelikatnie traktowane przez obsługę lotniska, a poza tym częściej przepadają. Bagaż podręczny masz zawsze na oku.

Nigdy nie zostawiaj swoich walizek bez opieki. Noś je przy sobie, nawet jeśli chcesz jedynie skoczyć do toalety, zanim wejdziesz na pokład samolotu.

Jaką torbę na laptopa wybrać?

Jeśli podróżujesz z laptopem, koniecznie zainwestuj w torbę lub plecak na laptopa. To niewysoki koszt, który zagwarantuje Ci wygodę, a Twojemu komputerowi bezpieczeństwo i odpowiednie warunki transportu. Przed zakupem zastanów się, czy wolisz nosić laptopa na plecach, czy na ramieniu. O ile torbę łatwiej dopasować do kreacji (także tych formalnych), o tyle plecak jest po prostu bardziej praktyczny, bo ciężar komputera równomiernie się w nim rozkłada.

Zarówno torby, jak i plecaki na laptopy stanowią uniwersalne dodatki, świetnie odnajdujące się w casualowych oraz oficjalnych strojach. Najlepszym wyborem będzie więc czarny lub granatowy model produktu. Zwróć uwagę również na materiał, z jakiego są wykonane. Tutaj warto zainteresować się nylonem, gdyż gwarantuje on nie tylko ochronę przed uderzeniami, ale także wodoodporność. To cecha, która może się okazać bardzo przydatna w niejednej podróży.

Wysokiej jakości plecaki i torby na laptopa znajdziesz w naszym asortymencie. Zapoznaj się z ofertą Puccini.pl i wybierz model dla siebie!

 

UA bez