Jak złożyć koszulę do walizki?

Dla wielu osób podróże służbowe to chleb powszedni. Rządzą się swoimi prawami i generują zupełnie inne problemy niż wyjazdy turystyczne. Jedną z najtrudniejszych kwestii, które się z nimi wiążą, jest transport eleganckiej odzieży. Pakując elementy garderoby do walizki, chcesz uniknąć nieestetycznych zagnieceń, a wcale nie jest to łatwe do osiągnięcia. Aby zagwarantować swoim ubraniom idealny stan, musisz odpowiednio je składać. Z tego artykułu dowiesz się, jak złożyć koszulę, aby nie pogniotła się w podróży!

Jak składać koszule do walizki?

Zanim złożysz koszulę, musisz upewnić się, że będziesz przewozić ją w odpowiednich warunkach. Żaden sposób składania Ci nie pomoże, jeśli w walizce Twoja odzież będzie narażona na pomięcie.

Dlatego zadbaj o to, aby w bagażu ubrania nie miały możliwości przemieszczania się. Zbyt luźne pakowanie sprawi, że nawet idealnie złożona koszula straci nadany jej kształt i dotrze na miejsce pomięta. Z drugiej strony nie możesz dopuścić do zbyt dużego nacisku na odzież, w wyniku którego wszystkie elementy garderoby się pogniotą.

Kiedy masz już pewność, że układ ubrań w walizce zapewni im właściwą stabilizację, możesz zacząć zastanawiać się nad tym, jak złożyć koszulę.

Składanie koszuli krok po kroku

Dowiedz się, jak składać koszulę krok po kroku:

  1. Zapnij guziki koszuli (lub co drugi guzik) i obróć ją tak, aby leżała frontem do dołu.
  2. Wygładź wszystkie nierówności na powierzchni koszuli.
  3. Weź ok. 20-centymetrowy fragment z boku koszuli i złóż go do środka, równomiernie rozkładając na nim rękaw.
  4. Powtórz powyższy krok dla drugiego boku koszuli.
  5. Złóż koszulę od dołu - na pół lub na trzy razy, w zależności od tego, jaką powierzchnię masz do dyspozycji w walizce.

Tak złożoną koszulę umieść na wierzchu bagażu kołnierzykiem do góry. Najlepiej zabezpieczyć ją dodatkowo pasami (ale nie zbyt mocno!).

Jeśli nie ufasz swoim zdolnościom manualnym i tracisz cierpliwość, widząc, jak zagięcia i zmarszczki na powierzchni koszuli niweczą Twoje starania, możesz skorzystać z drobnej pomocy. Sięgnij po prostokątny kawałek tektury lub inny rodzaj sztywnej podkładki. Zanim zaczniesz składać koszulę, umieść go na środku jej pleców i zaginaj tkaninę wzdłuż jego boków. Dzięki temu ułatwisz sobie zadanie i dodatkowo ustabilizujesz kształt koszuli, zanim umieścisz ją w bagażu.

A co, jeśli mimo wszystko się pogniecie?

Eleganckie koszule wykonane są z bardzo delikatnych materiałów, wobec czego trudno jest zupełnie wyeliminować zagięcia, które mogą powstać podczas podróży. Co zrobić, jeśli do nich dojdzie?

Przede wszystkim sprawdź, czy w miejscu, do którego się wybierasz, dostępne jest żelazko. Jeśli tak - nie musisz nawet za bardzo przejmować się składaniem ubrań. Jeżeli nie - dobrym pomysłem może okazać się transport własnego żelazka turystycznego. Nie obawiaj się: to niewielkie, poręczne urządzenie, które nie powinno zająć dużo miejsca w Twoim bagażu. Niektórzy radzą sobie także domowymi sposobami, na przykład rozwieszając pomiętą odzież w łazience podczas brania prysznica. Wilgoć jest w stanie wygładzić delikatniejsze zagięcia.

Dzięki powyższym wskazówkom poradzisz sobie w każdej podróży służbowej! Poza walizką, do transportu biznesowej odzieży możesz wykorzystać także profesjonalne pokrowce lub torby na garnitur dostępne w sklepie Puccini.