darmowa-dostawa WEEKEND DARMOWEJ DOSTAWY:

Jak zmienić zapomniany szyfr w walizce?

Zamek TSA to jedna z technologii, które dziś powszechnie stosuje się w produkcji walizek podróżnych. Zwiększa bezpieczeństwo naszego bagażu podczas transportu, jednocześnie pozwalając służbom porządkowym na jego bezinwazyjne otwarcie. Wszystko dzięki wykorzystaniu podwójnego mechanizmu odblokowywania walizki - składającego się z tradycyjnego zamka na kluczyk oraz szyfru. Ten pierwszy dostępny jest tylko dla właściwych służb. Ten drugi powinien być zapisany w pamięci właściciela walizki. No właśnie - a co, jeśli nie jest?

Jak ustawić szyfr w zamku TSA?

Domyślnie system TSA w walizce otwiera się na szyfr 0-0-0. Chcąc ustawić własną kombinację, wybierz trzy zera, a następnie wciśnij przycisk resetowania. Najczęściej jest on trudno dostępny i trzeba w tym celu użyć długopisu lub innego cienkiego przedmiotu. Znajduje się bezpośrednio przy mechanizmie z cyframi. Wtedy możesz ustalić własny kod. Na koniec wystarczy umieścić zapadkę w otworze i wcisnąć przycisk zamka.

Tak ustawiony zamek otwierasz zapamiętanym szyfrem. W każdej chwili możesz go również zmienić, stosując opisaną wyżej metodę. Warunek jest jeden - musisz znać dotychczasowy kod. W przeciwnym razie każdy mógłby ustawić własną kombinację i otworzyć walizkę. Problemy zaczynają się wtedy, gdy autentycznie szyfru nie pamiętasz. Co wtedy?

Bezinwazyjnie otwieramy zamek TSA w walizce

Oficjalnie nie istnieje żaden sposób na otwarcie tak zablokowanego zamka. Nie oznacza to jednak, że walizkę trzeba spisać na straty. Zniszczenie mechanizmu wcale nie musi być koniecznością. Wystarczy, że masz trochę czasu i cierpliwości.

Po pierwsze, jeśli nie pamiętasz, jaki kod został ustawiony w walizce, możesz próbować wszystkich kombinacji po kolei. Zazwyczaj mamy do czynienia z trzycyfrowymi szyframi, więc nie powinno Ci to zająć bardzo wiele czasu. Masz zaledwie 1000 możliwości.

Da się to jednak zrobić szybciej, choć oczywiście nie w takim tempie, jakiego potrzebowałby złodziej zamierzający się na Twoją własność. Aby złamać kod w walizce z zamkiem TSA, musisz bliżej przyjrzeć się samemu mechanizmowi. Przyda Ci się nawet latarka. W dolnej części każdego pokrętła z cyframi powinno dać się zauważyć małą dziurkę. Ustaw wszystkie trzy w tej samej pozycji i spróbuj otworzyć mechanizm głównym przyciskiem. Jeśli nie uda się za pierwszym razem, przekręć każde kółeczko o jedną pozycję w tę samą stronę. Spróbuj ponownie - i tak do skutku.

Nie jest powiedziane, że powyższy sposób uda się zastosować w każdej walizce. Zdecydowanie lepiej zapamiętywać ustawione szyfry.

Czym jest zamek TSA?

Mechanizm TSA to specjalny system Travel Sentry Approved, który ma ułatwić służbom bezpieczeństwa dostęp do bagaży pasażerów w razie potrzeby, bez konieczności niszczenia ich walizek. Jest obowiązującym wymogiem podczas podróży do Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii czy Japonii. Jego funkcjonalność sprawia jednak, że coraz częściej wykorzystywany jest w produkcji walizek na całym świecie.