Planujesz wyjazd weekendowy? Sprawdź jak wybrać pojemną torbę podróżną

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy

Zaraz Majówka, następnie Boże Ciało i długo wyczekiwane lato - z pewnością będzie to okazja do licznych wyjazdów, zarówno rodzinnych, jak i służbowych. 

Piękna pogoda za oknem sprawia, że planujemy nie tylko długi urlop, ale również wiele krótkich, weekendowych wyjazdów, które pozwolą nam oderwać się od codziennego zgiełku. Jaką torbę wybrać na krótki wyjazd weekendowy? Dobra odpowiedź na to pytanie jest uzależniona od wielu czynników.

Czy istnieje uniwersalna torba podróżna?

Niestety nie. I to nie tylko ze względu na długość wyjazdu - w co innego spakujemy się przecież na 2-tygodniowy wyjazd, w co innego na weekend. Warto jednak zaznaczyć, że to nie jedyny czynnik decydujący. Dobrze jest zwrócić uwagę na kilka innych:

  1. Cel podróży - miasto, a może park narodowy?
  2. Środek transportu - lecimy samolotem, jedziemy pociągiem, własnym samochodem?
  3. Komunikacja na miejscu - czy na miejscu będziemy poruszać się pieszo?
  4. Charakter podróży - wyjeżdżamy służbowo czy prywatnie?
  5. Inne - czy jedzie z nami małe dziecko, które musimy zapakować? Co musimy zabrać ze sobą na wyjazd? Jaka będzie pogoda?

Wszystkie te czynniki determinują wybór właściwej torby. Warto koniecznie przemyśleć wszystkie za i przeciw. Duża i ciężka torba na ramię może dać nam w kość, szczególnie, jak do hotelu musimy przejść kawałek drogi na piechotę. Walizki najlepiej spełniają swoje zadanie w miastach - na wiejskich drogach czy na plaży będzie trzeba nieść je w rękach. Jeśli lecimy samolotem, musimy dostosować wymiary torby do samolotowych warunków, szczególnie, jeśli chcemy uniknąć płatności za bagaż, np. korzystając z tanich linii lotniczych.

Torba weekendowa - na co zwrócić uwagę?

Dobra torba powinna przede wszystkim spełniać swoje zadanie - wygodnie mieścić nasze rzeczy i być wytrzymała - nie ma przecież nic gorszego, niż pęknięte kółko walizki czy zerwane dno plecaka. Wykonanie i funkcjonalność to najważniejsze cechy dobrego wyboru. Pozostałość to estetyka i osobiste preferencje. Na wyjazd rodzinny wystarczy duża torba, która pomieści wiele i wygodnie się ją niesie. Natomiast na wyjazd służbowy powinniśmy wybrać coś eleganckiego - zgrabną walizkę na kółkach.

Przegląd toreb podróżnych - jak wybrać dobrze?

Plecak turystyczny

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy2

Plecak to dobry wybór przede wszystkim na wycieczki piesze - w tym wypadku nie zastąpi go żadna torba podróżna czy mini walizka. Im dłuższa wycieczka i im więcej będziemy nosić na plecach, tym bardziej specjalistycznego plecaka potrzebujemy. Nie zwracajmy uwagi jedynie na funkcjonalność i strategiczne rozmieszczenie kieszonek czy linek do przytroczenia dodatkowych bagaży - najważniejszą rolę gra tutaj odpowiednie odciążenie pleców i ich dobra wentylacja. Ze względu na różną budowę anatomiczną inny plecak powinny wybrać kobiety, inny mężczyźni.

Torba podróżna

Torba podróżna to często dobra alternatywa dla plecaków - idealna do samochodu, pojemna i wygodna, a o ile nie musimy pokonywać z nią dużych dystansów, praktycznie niezawodna. Możemy zdradzić, że torby podróżne Puccini najczęściej wybierają rodziny z dziećmi. Jak według nas powinna wyglądać dobra torba podróżna?

Jednym z najważniejszych elementów jest materiał. W Puccini stawiamy przede wszystkim na nylon, ze względu na jego cenne właściwości - jest łatwy w czyszczeniu, dość odporny na zamoczenia, a przy tym wytrzymały. Dzięki temu torba z niego wykonana jest niezwykle praktyczna i posłuży wiele lat. Nylon barwimy na piękny, granatowy kolor, który jest uniwersalny i nie widać na nim zabrudzeń. Poniżej dwa przykłady:

  • torba podróżna - BN80137

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy4

  • torba podróżna - BN80127

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy3

Jeśli z torbą będziecie musieli przejść kawałek drogi, najlepszym wyborem będzie torba podróżna na kółkach - regulowany stelaż, rączki i dodatkowy uchwyt sprawia, że można ją zarówno nieść, jak i ciągnąć, jest bardzo pojemna, wygodnie wyciąga się z niej rzeczy i łatwo przewozi w samochodzie. Dzięki tym wszystkim cechom są to najbardziej uniwersalne torby, niezastąpione na każdym rodzinnym wypadzie. Staraliśmy się, żeby torby mimo swojej funkcjonalności, odznaczały się również estetyką. Oto efekty tych starań:

  • torba podróżna na kółkach typu pilot - cm303927

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy5

  • Torba podróżna na kółkach - DM405847>

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy6

Wybierając torbę ponadto należy zwrócić uwagę na boczne kieszenie, w których wygodnie przechowuje się np. dokumenty, zabezpieczenie dołu torby przed zabrudzeniem i na wzmocnienie dna, które gwarantuje większą wytrzymałość.

Mini walizka

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy7

Małe walizki kabinowe są niezastąpione na krótkie wypady samolotem. Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, jest uniwersalność - wymiary powinny być dostosowane do wymogów większości linii lotniczych dotyczących bagażu kabinowego. Dzięki temu walizkę będziemy mogli wziąć ze sobą na pokład - nasze cenne rzeczy będą przy nas, a do tego zaoszczędzimy czas po wylądowaniu, dzięki braku konieczności oczekiwania przy odebranie bagażu.

Walizka powinna być wykonana z wytrzymałego i niezbyt sztywnego (!) materiału, co zwiększa jej odporność na nacisk. Wysuwana, teleskopowa rączka, zamek szyfrowy TSA i elegancki wygląd to kolejne ważne czynniki. Ostatni w szczególności, kiedy mamy do czynienia z podróżą służbową.

Nasze walizki wykonujemy z polipropylenu, abs’u lub polikarbonu - każda z nich delikatnie różni się właściwościami oraz wyglądem, dlatego przed ostatecznym wyborem warto zapytać sprzedawcę o pomoc w dobrej decyzji.

puccini-torba-na-wyjazd-weekendowy8

Zaopatrz się w wygodną torbę zanim lato rozpocznie się na dobre i skorzystaj z ostatnich obniżek cenowych przed sezonem. Taki przemyślany zakup pozwoli zaoszczędzić nawet kilkaset złotych!

 

UA bez