Jaką walizkę kupić, by służyła nam długo?

luggage-933487_1280

Walizki są od lat najpopularniejszym rozwiązaniem do przewożenia bagażu. Nie ważne, czy przemieszczamy się samochodem, czy lecimy samolotem, walizka świetnie sprawdzi się w każdej z tych sytuacji. Przy szerokiej ofercie rynkowej wiele osób staje jednak przed dylematem jaką walizkę kupić, żeby służyła nam długo. Zobaczmy na co warto zwrócić szczególną uwagę.

Walizki twarde czy miękkie?

Pierwsze pytanie, które zadają sobie osoby chcące kupić walizkę to pytanie, czy wybrać walizkę twardą (wykonaną z tworzywa), czy miękką – z materiału.

Twarda będzie zdecydowanie lepiej chronić zawartość przed zgnieceniem. Ważne jednak, żeby była wykonana z tworzywa wysokiej jakości np. policarbonu czy abs, gdyż w przeciwnym wypadku istnieje ryzyko, że walizka pęknie. Warto zatem wybierać walizki znanych marek, które mają wieloletnie doświadczenie w produkcji walizek i oferują produkty wysokiej jakości. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o materiałach walizek koniecznie przeczytaj poradnik:

Abs, Polikarbonat, Polipropylen, Nylon - O walizkach od środka

Przykładowe walizki z policarbonu:

Produkt dostępny w sklepie - Walizka na Kółkach Duża Twarda Oxford - PC023A 8

Produkt dostępny w sklepie - Walizka na Kółkach Duża Twarda Vienna - PC021A 8

Przy wyborze walizki miękkiej nie ma ryzyka pęknięcia, ale z kolei trzeba zwracać uwagę na jakość materiału wierzchniego. Powinien on być mocny, nieprzemakalny i odporny na ścieranie, gdyż tylko wtedy walizka będzie służyła przez lata.

Produkt dostępny w sklepie - Walizka Kabinowa Miękka Oslo - EM50530C 3

Produkt dostępny w sklepie - WALIZKA NA KÓŁKACH ŚREDNIA MIĘKKA BERLIN - EM50390B 2

Kółka i wysuwana rączka

Zastanawiając się jaką walizkę kupić należy również zwrócić uwagę na kółka. Przy mniejszych walizkach zwykle wystarczą dwa, te większe często są jednak wyposażone w dwa większe lub cztery mniejsze kółka. Dzięki temu łatwiej zmieniać kierunek prowadzenia walizki. Kółka powinny być wykonane z miękkiej gumy i łatwo się kręcić.

Nie wiesz ile kółek wybrać? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik: Walizka z 2 czy 4 kółkami? Która lepsza?

Dobrze byłoby się również przyjrzeć wysuwanej rączce. Jej wysuwanie i blokowanie nie powinno nastręczać problemów. Jeśli rączka się zacina, ciężko się wysuwa i wsuwa, to znak, że walizka raczej należy do tych, które nie będą służyć przez lata. Lepiej wówczas poszukać produktu lepszej jakości, w którym nie będzie problemu z obsługą rączki.

Jaką walizkę kupić – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oprócz materiału, z którego wykonana jest walizka oraz kółek i wysuwanej rączki przy wyborze walizki na lata warto zwrócić również uwagę na takie elementy jak nóżki/stopki ochronne. Utrzymują one dwukołową walizkę w pionie i nie tylko chronią przed wywróceniem, ale również przed przetarciem brzegów walizki. Ich brak lub kiepski materiał, z którego są wykonane dyskwalifikuje walizkę, gdyż będzie się ona wywracać i przez to szybko się zniszczy.

Mamy nadzieje, że nasz poradnik pomoże Ci w wyborze nowej walizki, a jeśli już mowa o walizkach zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszych walizek

 

UA bez