WALIZKI AŻ DO -80% JESZCZE TYLKO PRZEZ:

Jaki jest idealny prezent na dzień ojca? To zależy, z jakim typem taty mamy do czynienia

Szukając prezentu na dzień ojca, trzeba koniecznie zastanowić się nad tym, jakim typem człowieka jest nasz tata. Jeśli to osoba twardo stąpająca po ziemi, tomik twórczości Paulo Coelho nie będzie raczej najbardziej trafionym podarunkiem. Jeżeli natomiast mamy do czynienia z lekkoduchem, raczej powinniśmy odpuścić sobie podarunki w stylu spinek do mankietów. Choć typów ojców można wyróżnić całe mnóstwo, my ograniczyliśmy się do pięciu. Sprawdź, do którego z nich najbardziej pasuje Twój tata, i przekonaj się, jaki prezent ucieszy go najbardziej.

Jaki prezent dla ojca-podróżnika?

Tata miał w zwyczaju ciągać Waszą rodzinę po wszelkich atrakcjach turystycznych wątpliwej renomy? Znasz każdy ósmy cud świata w Polsce, a na Twoim koncie jest więcej nocy przespanych pod namiotem niż we własnym łóżku? To dlatego, że Twój ojciec to urodzony (i niespełniony) podróżnik! Sam za dziecka chciał być jak Indiana Jones, ale prędko stwierdził, że alternatywa w postaci kupna przyczepy campingowej to też niezły pomysł. Dziś pewnie dzieci ma już odchowane, więc czas i pieniądze może spokojnie przeznaczać na wymarzone eskapady. Pozazdrościć Twojej mamie, która pewnie będzie mu w nich towarzyszyć…

Odpowiednim prezentem na dzień ojca w przypadku taty-podróżnika będzie oczywiście walizka albo plecak. Twój staruszek nie znosi siedzieć w miejscu, więc pomóż mu w organizacji wyprawy życia! Najbezpieczniej podarować mu kompletny zestaw walizek, spośród których zawsze będzie mógł wybrać rozmiar idealny na swoje aktualne potrzeby.

Co kupić na dzień ojca tacie-biznesmenowi?

Ten człowiek przelicza nawet płatki śniadaniowe w swojej misce. Patrzy na świat niczym Pitagoras – wszędzie widzi tylko liczby. Twoje kieszonkowe zawsze bardziej przypominało wypłatę, prawda? Zależało od wyrobionej normy obowiązków domowych? Nic dziwnego. Twój ojciec to typ biznesmena. Przyznaj, że podejrzewasz, iż tata nawet sypia w garniturze. Uszczęśliwia go możliwość pracy i zarabiania pieniędzy. Jaki prezent na dzień ojca kupić takiej osobie?

Trafionym rozwiązaniem okaże się wszystko, co związane z pracą. Aktówka lub skórzana teczka to przecież rekwizyt, bez którego Twój tata nie ruszy się z domu. Być może dotychczasowa zdążyła się już zniszczyć, a ojciec wciąż nie ma czasu rozejrzeć się za nową? Dobrym pomysłem będzie też torba na laptopa, która pozwoli mu zabrać ze sobą pracę dosłownie wszędzie. Trudno jednak wyobrazić sobie w jego przypadku podarunek lepszy niż… portfel.

Jaki prezent na dzień ojca dla eleganta?

To ojciec przekazał Ci w genach wyszukany gust i talent do tworzenia stylowych kreacji. Ten człowiek po prostu lubi zwracać na siebie uwagę. Nieważne, czy idzie do pracy, na spotkanie z kolegami, czy po prostu na poranny jogging – nic w jego ubiorze nie jest przypadkowe. Od ojca-biznesmena odróżnia go to, że garnitur jest dla niego celem samym w sobie, a nie tylko środkiem. Dlatego też jeden zdecydowanie mu nie wystarcza.

Najlepszym prezentem na dzień ojca dla takiego papy będzie galanteria. Skórzane rękawiczki czy eleganckie paski pozwolą mu uzupełnić ulubione kreacje i na pewno nie zostaną zapomniane w głębi szafy. Niezłym rozwiązaniem jest również podarowanie tacie-elegantowi porządnej kosmetyczki, ale najbardziej praktycznym prezentem może okazać się torba na garnitur. Dzięki niej będzie mógł swoje najlepsze ubrania mieć zawsze przy sobie.

Ojciec-gbur też zasługuje na prezent!

Istnieje duża szansa na to, że Twój tata to właśnie ten typ. Zawsze wymagający, a przez to wiecznie niezadowolony. Przypomina oficera, który lubi wydawać rozkazy i żyje po to, aby je egzekwować. W głębi duszy skrywa jednak głęboką miłość do całej swojej rodziny. Dyscyplina i rygor to jedynie efekty jego troski o Ciebie i innych bliskich. Jak do niego trafić w dzień ojca?

Twój ojciec miłuje porządek. Jest doskonale zorganizowany, wręcz pedantyczny. Jeśli zastanawiasz się, co kupić mu na dzień ojca, najlepiej zainteresuj się takimi gadżetami jak wizytowniki i różnego rodzaju etui. To akcesoria, które pozwolą Twojemu tacie utrzymać rzeczy w porządku, a ponadto nadadzą mu prawdziwej klasy.

Tata-kumpel – co mu kupić na dzień ojca?

Nie zawsze mu wychodzi, to prawda. Ale najważniejsze, że się stara! Nie do końca pogodził się z Twoją dorosłością. Ze swoją zresztą też nie. Dlatego czasem jego zachowanie może wydać Ci się nie na miejscu. Ojciec po prostu chciałby być Twoim kumplem. Pomyśl, że niedługo możesz być na jego miejscu. Tak samo mocno powinno Ci zależeć na relacjach z własnymi dziećmi. Żeby wzmocnić więź ze swoim staruszkiem, warto sprawić mu atrakcyjny prezent na dzień ojca.

Nie oszukujmy się, takiego ojca nie zadowoli żadna rzecz materialna. Zdecydowanie lepiej zabierz na wycieczkę albo zaproś na piwo. W przypadku tej pierwszej opcji nie zapomnijcie o walizkach Puccini, a w przypadku tej drugiej… po prostu bawcie się dobrze!

 

UA bez