Jaki portfel wybrać dla swojego mężczyzny?

Skórzany portfel to jeden z najbardziej uniwersalnych prezentów dla mężczyzny. Kiedy nie wiesz, co kupić swojemu mężowi/ojcu/bratu, zawsze możesz zdać się na ten właśnie patent. Wręczając taki podarunek partnerowi, pokazujesz mu dodatkowo, jak bardzo zależy Ci na jego dobrej sytuacji finansowej. On będzie prezentował się elegancko, a Ty będziesz miała pewność, że Wasze… jego oszczędności są w doskonałym stanie. Najpierw jednak musisz zdecydować się na właściwy model. Jaki portfel wybrać dla mężczyzny?

Portfel męski skórzany czy sportowy?

Na postawione w nagłówku pytanie możesz odpowiedzieć sobie od razu: oczywiście, że skórzany. Przecież Twój facet jest mężczyzną z klasą. A jeśli jeszcze nie, to zaraz będzie. Już Ty tego dopilnujesz. A zupełnie serio – skórzany portfel dla mężczyzny to zupełnie inny wymiar prezentu. Z jednej strony jest to inwestycja na lata, z drugiej dodatek, który sprawdzi się w każdej niemal sytuacji. Modele sportowe, wykonane z poliestru czy nylonu, nie będą tak wytrzymałe, choć oczywiście mają swoje zalety. Przede wszystkim łatwo zmieścić je na przykład w kieszeni spodni, gdyż są po prostu bardziej elastyczne.

A jeśli skóra, to jaka?

Niektóre z tworzyw sztucznych mogą okazać się bardzo funkcjonalne w przypadku portfeli. Nieraz są wodoodporne, nie grożą im również zarysowania czy przetarcia. Z modelami skórzanymi trzeba nieco bardziej uważać. Mimo to warto w nie zainwestować. Portfele Puccini wykonane są z wysokiej jakości skór naturalnych, co przekłada się na ich długą żywotność, a nawet przyjemny zapach. Tego ostatniego mogą być pozbawione modele ze skóry ekologicznej, lecz wciąż pozostają one godną polecenia alternatywą. Największą zaletą takich portfeli jest to, że są bardziej przyjazne dla… portfela 😊

Kompaktowy czy pojemny?

Mężczyźni stawiają przede wszystkim na rozwiązania funkcjonalne. Lubią porządek i minimalizm. Właśnie dlatego przeraża ich niepojęty byt, jakim jest damska torebka. Z tego samego powodu doceniają portfele, gwarantujące miejsce na gotówkę, karty bankowe, dowód osobisty i nic więcej. No ale przecież Tobie chodzi o coś zupełnie innego.

W jego portfelu musi zmieścić się zdjęcie Twoje i Waszych pociech. Facet powinien też zawsze mieć przy sobie karty lojalnościowe wszystkich tych restauracji i kawiarni, do których kiedyś w końcu zaprosi Cię na randkę. W takim wypadku wybierz jeden z modeli trójdzielnych, gwarantujących wystarczająco dużo miejsca na wszelkie zachcianki – jego czy też Twoje.

Zrób prezent swojemu mężczyźnie. Sprawdź portfele męskie Puccini >>

Jaki kolor portfela wybrać dla mężczyzny?

Nie oszukujmy się – gama kolorystyczna męskich portfeli jest zdecydowanie bardziej ograniczona niż w przypadku modeli damskich. Jeśli skupimy się na portfelach skórzanych, najczęściej wybór padnie na klasyczną czerń, ewentualnie któryś z odcieni brązu. Skromny wybór to wcale nie wada. Większości panów i tak nie zainteresowałyby godne salonowych ścian lazurowe fantazje, mgliste wrzosowiska czy dachówkowe czerwienie. Stonowana kolorystyka nadaje akcesoriom elegancji i uniwersalnego charakteru, dzięki czemu portfel będzie pasował do każdego stroju – mniej lub bardziej formalnego.

Jakie zapięcie?

Z jednej strony pieniądze i karty w portfelu powinny być łatwo i szybko dostępne. Z drugiej muszą być odpowiednio zabezpieczone, żeby przez przypadek nie wypadły. Jaki system zapięć sprawdza się wobec tego najlepiej?

Na pewno od razu można odrzucić rzepy. Po pierwsze raczej nie występują one w ogóle w portfelach skórzanych, a jedynie w sportowych, wykonanych z tekstyliów. Po drugie rzepy szybko się zużywają i przestają trzymać. Dużo praktyczniejszym rozwiązaniem są tradycyjne zatrzaski. Cechują się wytrzymałością i mocnym zapięciem. Jeszcze wygodniejsze w użyciu okażą się magnetyczne klipsy. Wyposażone w nie portfele bardzo łatwo rozpiąć, a zapinają się właściwie same. Co ciekawe, wiele modeli w ogóle nie ma żadnej zewnętrznej zapinki. Wystarczają zamki błyskawiczne lub guziczki, które znajdują się w środku.

Wybór właściwego zapięcia zależy tylko od osobistych upodobań. Klipsy czy zatrzaski najczęściej wymagają dodatkowego paska, mogącego niektórym zaburzyć estetykę gładkiej powierzchni portfela. Niemniej godna zaufania zapinka może okazać się na wagę złota (dosłownie!), zwłaszcza dla co mniej rozgarniętych panów.

Jak składany powinien być portfel męski?

Na koniec warto jeszcze na chwilę wrócić do samego rozmiaru i pojemności portfela. Możesz sprezentować swojemu mężczyźnie model podwójnie lub potrójnie składany.

Jaka jest różnica? Ten pierwszy będzie zajmował mniej miejsca, ale i mniej przestrzeni zaoferuje. Ten drugi z kolei pomieści znacznie więcej, lecz nie będzie nadawał się do noszenia w jakiejkolwiek kieszeni. Ostatnio na rynku da się zauważyć pewien trend faworyzujący płaskie portfele, które wygodnie mieszczą się w tylnej kieszeni spodni. To modele podwójnie składane, ograniczające liczbę przegródek do minimum. Dla panów noszących portfel w aktówce wariant potrójnie składany nie powinien stanowić jednak żadnego problemu.

Portfel męski skórzany H21914 2 >>

Portfel przede wszystkim dla niego

Pamiętaj, że szukając prezentu dla swojego partnera czy też przyjaciela bądź członka rodziny, powinnaś mieć na uwadze przede wszystkim jego potrzeby. Najlepiej byłoby więc obdarzyć go portfelem wypchanym dolarami, ale nie martw się – solidny model z wysokogatunkowej skóry Puccini też będzie trafionym podarunkiem.