WEEKEND DARMOWEJ DOSTAWY:

Meksyk – kraj kontrastów o niepowtarzalnym klimacie

Kiedy pomyślimy o Meksyku pierwszym skojarzeniem jest kaktus, tequilla oraz… latynos z charakterystycznym wąsem i sombrero na głowie. To jednak nie koniec – Meksyk ma do zaoferowania znacznie więcej, dlatego dla większości osób wyjazd do tego miejsca jest tak naprawdę podróżą życia. Chcesz dowiedzieć się więcej? Wybierz się z nami na wycieczkę po najciekawszych faktach na temat tego kraju!

Meksykańskie Stany Zjednoczone - tętniące życiem miasta z tradycją

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale Meksyk jest 14. Największym krajem świata, a z kolei 11. Pod względem największego zaludnienia. Występują tam aż 3 strefy czasowe, a z ciekawostek… Meksyk jest aż sześciokrotnie większy niż Polska!

Meksykańskie Stany Zjednoczone to prawdziwe pomieszanie z poplątaniem. To właśnie tutaj tradycja łączy się z nowoczesnością, lasy tropikalne z wysokimi górami pod puchem śniegu, a bezkresne płaskowyże z głębokimi kanionami. Na osobną uwagę zasługuje również świat podwodny Meksyku , a tym samym największa na półkuli północnej rafa koralowa. Bogactwo meksykańskiej natury trudno ująć w słowach – to trzeba zobaczyć na własne oczy.

Smaki Meksyku – kilka słów o pysznych potrawach

Nie ulega wątpliwości, że jednym z powodów, dla których tak bardzo kochamy Meksyk jest… jedzenie! Poniżej przedstawiamy kilka potraw, które dumnie reprezentują ten kraj na arenie świata.

Tacos – pyszne tortille złożone na pół

Stoiska sprzedawców Tacos są niezwykle oczywistym elementem krajobrazu meksykańskiego. Zapewne to dlatego, że są tak bardzo smaczne! Tacos to w rzeczywistości tortille złożone na pół, wypełnione mnóstwem pysznych składników w środku – mięsem, warzywami i oczywiście ostrymi sosami!

Chilaquiles

Niesamowicie prosta, a zarazem pyszna! Chilaques stanowią smażone kawałki tortilli, które są zatopione w pomidorowym sosie z dodatkiem chilli. Otula je oczywiście warstwa sera! Potrawę tę podaje się bardzo często z jajecznicą, jajkiem sadzonym lub mięsem. Jak mawiają eksperci – niebo w gębie!

Enchiladas

Mówi się, że ile stanów – tyle enchiladas! Co to za potrawa? Generalnie chodzi o to, aby tortillę zawinąć w rulonik i wypełnić pysznym farszem. Zwieńczeniem ma być oczywiście pyszny sos.

To już koniec naszej podróży po Meksyku. Nie chcemy zdradzać zbyt wielu szczegółów – będąc na miejscu sami się przekonacie, na czym polega fenomen tego miejsca. Udanej podróży!

Poczuj smak meksyku!

Tylko teraz klienci Puccini otrzymują od nas 50 zł na zakup biletów lotniczych przez eSky.pl (ważne do końca 2020 roku)! (odbierz zniżkę)

Nie przegap okazji!