Niezbędnik podróżnika. 5 akcesoriów do bagażu, które musisz mieć

Mapa świata

Walizka to nie wszystko, czego potrzebujesz w podróży. Aby zapewnić sobie pełen komfort, warto zadbać o kilka pomocnych akcesoriów. Ułatwią Ci one pakowanie, umilą czas, pozwolą wygodnie się zorganizować. Dzięki tym 5 gadżetom Twoja podróż będzie czystą przyjemnością. Na pierwszy rzut oka mogą wydawać się one niepozorne, przez co łatwo o nich zapomnieć. Jednak kiedy się już w nie zaopatrzysz, trudno Ci będzie z nich zrezygnować.

1.      Identyfikator do bagażu

Wolisz „szarpnąć się” na prosty gadżet za kilkanaście złotych czy ryzykować utratę swojego bagażu? Zwróć uwagę, jak wiele walizek na lotniskach wygląda bardzo podobnie. Często utrzymane są w odcieniach czerni, szarości czy granatu, przez co nieraz niełatwo wypatrzyć swój bagaż wśród tylu jego klonów. Niejednokrotnie podczas odbierania walizki z lotniskowej taśmy towarzyszy nam pośpiech, a wtedy nietrudno o pomyłkę.

Z jednej strony warto w jakiś sposób oznaczyć swój bagaż – w teorii przecież ktoś może mieć identyczny model walizki. Z drugiej strony należy zadbać o to, by w przypadku jej zagubienia, jak najszybciej się odnalazła. Właśnie temu służą identyfikatory do bagażu. Spisz swoje dane kontaktowe i umieść je w zawieszce wykonanej z wytrzymałego i wodoodpornego materiału. Wtedy już nic nie rozdzieli Ciebie i Twojej walizki!

2.      Zagłówek turystyczny

Dziewiąta godzina lotu – budzisz się i nie potrafisz wyprostować szyi. Każdy ruch powoduje paraliż karku, więc bezskutecznie próbujesz go rozmasować. Miała być regenerująca drzemka, jest ból i jeszcze większe zmęczenie. A wystarczyło po prostu zabrać ze sobą najzwyklejszy zagłówek turystyczny! To niedrogi gadżet, którego nie trzeba nawet upychać w walizce. Można skorzystać z niego zawsze i wszędzie. Dzięki temu odpoczniesz podczas oczekiwania na samolot, w trakcie długiego lotu czy jazdy pociągiem. Przechyl głowę i zdrzemnij się, kiedy tylko masz na to ochotę, bez ryzyka, że obudzi Cię cierpienie.

Jeśli jesteśmy już w temacie spania w podróży, trzeba otwarcie sobie przyznać, że zabranie ze sobą poduszki i kołdry jest najczęściej niemożliwe i zupełnie bezsensowne. To wcale nie oznacza, że nie możesz w samolocie zaznać przyjemnego snu. Zamiast pościeli weź ze sobą opaskę na oczy i zatyczki do uszu. Takie akcesoria pozwolą Ci wyciszyć się w każdych warunkach.

Zagłówek turystyczny czarny

3.      Kosmetyczka

Jak już się rzekło, walizka to nie wszystko. Dlaczego? Ponieważ nie pozwala na właściwą organizację transportowanych rzeczy. Pomyśl na przykład o przewożeniu kosmetyków. Przecież nie wrzucisz ich bezpośrednio do przepastnej walizy, gdzie pomieszają się z innymi przedmiotami. Niezbędna okaże się kosmetyczka. W przeciwieństwie do identyfikatorów czy zagłówków trudno o niej zapomnieć. Wbrew pozorom jednak kosmetyczka nie zamyka tematu transportu artykułów higienicznych. A to dlatego, że często decydujemy się przewozić je w bagażu podręcznym. To z kolei wiąże się z konkretnymi przepisami.

Bardziej więc niż kosmetyczka będą Ci potrzebne plastikowe pojemniki. Muszą mieć nie więcej niż 100 mililitrów. Najczęściej w drogeriach uda Ci się nabyć kosmetyki fabrycznie zapakowane w taki sposób, lecz nie jest to regułą. Do uniwersalnego pojemnika możesz natomiast przelać dowolny płyn i nie martwić się o to, że obsługa lotniska zatrzyma go podczas kontroli bezpieczeństwa.

4.      Kłódka lub pas zabezpieczający

Twoja walizka może mieć wbudowany zamek szyfrowy, ale nie musi. Jeśli nie posiada takiego udogodnienia, zawsze możesz sięgnąć po dodatkowe zabezpieczenia. Kłódki i specjalne pasy to nieduży wydatek, a mogą skutecznie zniechęcić potencjalnego złodzieja. Dobrze przy okazji zadbać o to, by gadżety tego typu wyposażone były w zamki TSA. To system pozwalający otworzyć zabezpieczenie tylko osobie znającej szyfr oraz służbom porządkowym pracującym na lotniskach. Są one w posiadaniu kluczy, które pasują do zamków tego rodzaju. Dzięki temu w przypadku kontroli walizki celnicy nie muszą niszczyć kłódek. To duże ułatwienie zarówno dla nich, jak i dla samych podróżujących.

Jeżeli komuś naprawdę będzie zależało na przywłaszczeniu sobie zawartości Twojej walizki, ani kłódka, ani pas zabezpieczający go nie powstrzymają. Nie zmienia to jednak faktu, że złodzieje na lotniskach raczej czekają na łatwy łup, niż planują skok stulecia. Dlatego zamek szyfrowy w zupełności wystarczy – bagaż nie otworzy się przez przypadek ani też nie będzie kusił osób o nieczystych intencjach.

Pas zabezpieczający żółty

5.      Butelka z filtrem

Staramy się żyć coraz bardziej ekologicznie, naturalnie zwracamy również uwagę na ponoszone koszty. Stąd rosnąca wciąż popularność butelek z filtrem. Nie tylko pozwalają zaoszczędzić na wodzie sklepowej i nie przyczyniać się do produkcji plastikowych odpadów. Doskonale sprawdzają się również w podróży. Pamiętaj, że na pokład samolotu nie wniesiesz żadnego płynu, którego objętość przekracza 100 mililitrów. Możesz co prawda zakupić wodę w strefie bezcłowej, ale zdecydowanie wtedy przepłacisz. Znacznie lepiej mieć własną butelkę, która filtruje wodę – dzięki temu w większości miejsc zaopatrzysz się w zwykłą kranówkę. Nie daj się zaskoczyć – nawodnienie w podróży jest bardzo ważne!

Powyższe akcesoria to proste rozwiązania, które możesz dołączyć do swojego wyposażenia za naprawdę niewielkie pieniądze. Warto się w nie zaopatrzyć, aby podróże zaskakiwały Cię jedynie pozytywnie!