Tydzień Okazji w PUCCINI + Darmowa Dostawa darmowa-dostawa

Plecak, torba czy walizka? Co wybrać?

walizkaplecaktorba-sklep-puccini-pl

Plecak, torba czy walizka? Wybór jest uzależniony przede wszystkim od typu podróży, w jaki się wybieramy - każda z opcji ma swoje wady i zalety. Walizka nie sprawdzi się na trekkingu, tak samo jak plecak na wakacjach all inclusive.

Poza typem podróży, ważne są też kwestie osobowościowe - ile zazwyczaj zabieramy ze sobą na wyjazd? Czy jest tego z reguły dużo mniej, czy raczej dużo więcej, niż potrzebujemy? Jakimi środkami transportu będziemy się przemieszczać? Wszystkie te czynniki wpływają na odpowiedni wybór. Torba, walizka czy plecak? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Walizka - kiedy warto ją wybrać?

Walizka jest stworzona do podróży drogą lotniczą, dalekich wojaży i miejskich eskapad - wszędzie tam, gdzie mało przemieszczamy się sami, a jeżeli już tak, to po prostej, dobrze utwardzonej drodze. Walizka wygodnie pomieści wszystkie nasze rzeczy, jest wytrzymała w transporcie i poręczna, jeśli nie musimy z nią spacerować dłużej niż pół godziny. To dobry wybór na wakacje samolotem, krótkie city break i wyjazdy służbowe, w których nie chcesz pognieść ulubionego garnituru.

Nasz typ: Walizka duża, Paris

WALIZKA NA KÓŁKACH DUŻA TWARDA - PARIS - ABS03A 7

walizka-na-kolkach-duza-twarda-paris-abs03a-7

Duża, pojemna walizka, wykonana z wytrzymałego ABS’u i w bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Pomieści aż 102 litry - spokojnie zmieścimy się w niej nawet na 2 tygodniowy wyjazd zagraniczny. Do wyboru jest kilka kolorów, od klasycznej czerni czy granatu, przez intensywny pomarańcz. Gwarancja 2 lata, wygodna teleskopowa rączka i zamek szyfrowany TSA daje nam świetne warunki do podróży lotniczych.

Chcesz więcej?

Wybierz zestaw walizek Paris w świetnej cenie! Może służyć jako zestaw dla jednej osoby na różne trasy lub dla całej rodziny.

ZESTAW WALIZEK PARIS CIEMNY-ZIELONY - ZWABS03 5A

zestaw-walizek-paris-ciemny-zielony-zwabs03-5a

 

Torba podróżna na wyjazdy samochodem

Na wakacje jedziesz własnym samochodem? Torba podróżna będzie idealna. Pomieści znacznie więcej, niż wygląda i można ją wygodnie rozlokować w samochodzie. Podobnie jak walizka, torba podróżna nie nadaje się na długie przemarsze - noszona na ramieniu, błyskawicznie zmęczy Twój kręgosłup. Alternatywą jest torba podróżna na kółkach, hybryda między klasyczną torbą a walizką, ale trzeba pamiętać, że nigdy nie będzie tak wygodna, jak plecak. Torby podróże w porównaniu do walizek również przemakają. Dlatego polecamy torby przede wszystkim na podróże na własnych czterech kółkach.

Nasz typ: Torba podróżna na kółkach

TORBA PODRÓŻNA NA KÓŁKACH - DM40584 7

torba-podrozna-na-kolkach-dm40584-7

 

Wygodna torba podróżna wykonana z wytrzymałego nylonu o pojemności 75 litrów. Dodatkowa zabezpieczona od spodu wzmocnionym materiałem i kółkami sprawia, że jest wytrzymalsza i łatwiejsza w przenoszeniu z miejsca na miejsce, a do tego gorzej się brudzi. Polecamy na wyjazdy dla całej rodziny.

Alternatywa?

Wybierz podobną torbę bez kółek w jeszcze lepszej cenie!

TORBA PODRÓŻNA - BN8012 7

 

torba-podrozna-bn8012-7

 

Plecak - wszędzie z Tobą

Plecak to idealna propozycja nie tylko dla ucznia - jeśli planujesz aktywny wyjazd, z dużą ilością przemieszczania się, bo np. jest to wypad w góry, bo często będziesz zmieniał hotele, podróżujesz stopem, jedziesz w trasę rowerem - plecak będzie idealnym wyborem. Im dłuższa jest Twoja podróż, tym bardziej wymagającym klientem powinieneś być - wybierz plecak wygodny, z dobrych, oddychających materiałów, z możliwością przytroczenia namiotu czy śpiwora, dobrze leżący na kręgosłupie i z pasem biodrowym, który odciąży plecy. Natomiast na krótkie wycieczki, jednodniowe wypady z rodziną, na które nie zabierasz wiele, wystarczy zwykły plecak klasycznej wielkości, najlepiej z wytrzymałych materiałów.

Nasz typ: Wygodne, małe plecaki do pracy i na jednodniowy wyjazd znajdziesz w Puccini.  Ten model to atrakcyjny plecak z kieszenią na laptopa i miejscem na tablet, wykonany z trwałego i łatwego w czyszczeniu nylonu. Idealny na miejską codzienność!

PLECAK - PM70423 3

plecak-pm70423-3