Plecak z kieszenią na laptopa czy torba? Co wybrać?

torba-czy-plecak-na-laptopa

W wielu zawodach przemieszczanie się z własnym laptopem jest codziennością. Notebooki zabieramy ze sobą zresztą nie tylko na spotkania biznesowe czy delegacje, ale również na wakacje. Wymaga to oczywiście odpowiedniego zabezpieczenia sprzętu podczas transportu. Można wybrać torbę na ramię lub plecak z kieszenią na laptopa. Które z tych rozwiązań jest lepsze?

Torba na laptopa

Torba na laptopa to rozwiązanie spotykane dość często. Jest ona wykonana z mocnych materiałów, ma miękką kieszeń na komputer, a dodatkowe kieszenie pomieszczą zasilacz, myszkę i dokumenty, które zabieramy ze sobą. Torbę można, a nawet trzeba dopasować do rozmiaru laptopa i warto zwracać na to uwagę przy zakupie.

Produkt dostępny w sklepie - Torba Na Laptopa Oslo - CM30532 7

Torby na laptopa występują zarówno w wersjach klasycznych, jak i sportowych. Można znaleźć również torby bardziej ekskluzywne, z wykończeniami skórzanymi. Dzięki takiej różnorodności, torby na laptopa pasują zarówno biznesmanom, którzy wybierają się na ważne biznesowe spotkanie w garniturze, jak i studentom, którzy preferują luźniejszy styl.

Często wyjeżdżasz w podróże służbowe? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik: Nigdy więcej problemów z transportem garniturów - poradnik dla biznesmenów w podróży  

Torby na laptopa mają jednak również swoje wady. W pełni naładowane są dość ciężkie, a noszone na jednym ramieniu powodują nierówne obciążenie pleców, co ma zły wpływ na kręgosłup. Dlatego osobom, którym zależy na dobrej postawie polecamy plecak z kieszenią na laptopa.

Nie wiesz na co się zdecydować? Specjalnie dla Ciebie powstał artykuł który odpowie na Twoje pytanie: Jak wybrać torbę lub plecak na laptopa?

Plecak z kieszenią na laptopa

Plecak z kieszenią na laptopa z pozoru niewiele różni się od zwykłego plecaka. Po uważniejszym przyjrzeniu się, zauważymy jednak, że w jego wnętrzu znajduje się specjalnie przygotowana kieszeń, której ścianka jest nieco grubsza, dzięki czemu laptop jest zabezpieczony. Można również zauważyć, że plecak z kieszenią na laptopa jest wyposażony w mocniejsze szelki, a plecy zwykle są nieco usztywnione, dzięki czemu łatwiej niesie się go na plecach. Oprócz kieszeni przeznaczonej na laptopa, w plecaku znajdują się również dodatkowe kieszenie różnej wielkości, które pozwalają zabrać ze sobą zarówno zasilacz czy myszkę, jak i potrzebne dokumenty.

Produkt dostępny w sklepie - Plecak - PM70369 1

Niewątpliwą zaletą plecaka na laptopa jest to, że ciężar rozkłada się na plecach równomiernie. Sprzyja to prawidłowej postawie i nie obciąża kręgosłupa. Niektórzy uważają jednak, że sportowy styl plecaka nie zawsze pasuje i człowiek w garniturze z takim plecakiem wygląda nieco dziwnie.

Choć naszym zdaniem plecak zawsze jest modny o czym możesz poczytać w artykule: Plecak modny jest i basta! trendy plecaków na 2018 rok

Mając na uwadze powyższe kwestie trudno jednoznacznie odpowiedzieć czy wybrać plecak z kieszenią na laptopa czy torbę. Na szali trzeba położyć zdrowie kręgosłupa i wygląd profesjonalisty, a to w którą stronę przechyli się szala w naszym przypadku zależy od tego, co jest dla nas ważniejsze.