darmowa-dostawa #zostanwdomu Darmowa dostawa na walizki i torebki z kolekcji SS20! darmowa-dostawa z kodem happy50 za każde wydane 250zł otrzymujesz 50zł rabatu!

Podróż samolotem – co lepsze: walizka czy torba?

Wybierasz się w podróż samolotem? To zrozumiałe, że możesz się denerwować. Niektórzy po prostu nie lubią latać, obawiając się o własne bezpieczeństwo. Drugich przeraża perspektywa niekończących się odpraw biletowych i kontroli bezpieczeństwa. Jeszcze inni zastanawiają się nad tym, jak się spakować, żeby podróżować wygodnie i z przyjemnością. Kluczowy w tej ostatniej kwestii bywa wybór pomiędzy walizką a torbą podróżną. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, w jakich okolicznościach lepiej sprawdzi się ta pierwsza, a w jakich ta druga. Czy którąś z tych opcji można uznać za uniwersalną?

Podróż samolotem – bagaż rejestrowany a bagaż podręczny

Tym, co zadecyduje o wyborze pomiędzy walizką a torbą, jest przede wszystkim rodzaj bagażu, z którym podróżujesz. Co innego lepiej się sprawdzi w ramach bagażu podręcznego, co innego jako bagaż rejestrowany. Co mamy do wyboru?

Możesz zdecydować się na walizkę twardą lub miękką albo na torbę podróżną. Poniżej opiszemy każdy z tych wyborów, jego zalety oraz wady, a także zastosowania.

Walizki twarde

Walizki twarde występują zarówno w rozmiarach dużych, jak i kabinowych. Mogą być wykonane z polipropylenu, polikarbonu lub tworzywa ABS. Materiały te różnią się między sobą stopniem wytrzymałości. To właśnie ten czynnik powinien decydować o tym, czy wykorzystasz je jako bagaż rejestrowany, czy kabinowy.

W przypadku tego pierwszego walizkę musisz oddać pracownikom lotniska, aby została umieszczona w luku. To moment, w którym wiele może się jej przydarzyć. Będzie przerzucana, upychana wraz z innymi na wózkach oraz w luku i znowu przerzucana. To okoliczności sprzyjające rozmaitym uszkodzeniom. Choć twarde tworzywa cechują się dużą odpornością, walizka na tym etapie może nabawić się rys, a nawet popękać. Jeśli więc nie dysponujesz solidnym modelem z asortymentu Puccini, w ramach bagażu rejestrowanego używaj raczej walizek miękkich.

W przypadku bagażu podręcznego walizki z twardych materiałów sprawdzą się bezbłędnie. „Kabinówkę” będziesz mieć przez cały czas podróży przy sobie, więc nie musisz obawiać się, że ktoś ją uszkodzi. Twarde walizki mają też przewagę nad miękkimi w kwestii designu. Są zdecydowanie ciekawiej zaprojektowane, więc będziesz się z nimi profesjonalnie prezentować.

Walizki miękkie

Jak wspomnieliśmy wyżej, walizki miękkie bardzo dobrze odnajdą się w roli bagażu rejestrowanego. Materiały, z których zostały wykonane, świetnie znoszą trudne warunki transportu. Są bardziej elastyczne i odporne na zarysowania. Trudno nazwać je niezniszczalnymi, ale na pewno sprawdzą się w tym przypadku lepiej niż modele twarde.

Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykorzystać je w roli bagażu kabinowego. Jedynym ich minusem mogą okazać się trudności w utrzymaniu ich w czystości. Nylon czy poliester wchłaniają zabrudzenia, które bywają problematyczne w wywabianiu. Tworzywa twarde wystarczy najczęściej przetrzeć wilgotną ścierką.

Torba do samolotu?

Dobrym pomysłem przy pakowaniu może okazać się wykorzystanie torby podróżnej. W przeciwieństwie do walizek nie ma ona zazwyczaj kółeczek i nie da się jej wygodnie prowadzić. Posiada jednak pasek na ramię, ułatwiający przenoszenie bagażu. Jest to zatem rozwiązanie korzystne szczególnie wtedy, gdy Twoje rzeczy nie ważą zbyt wiele. Jeśli są ciężkie, możesz nieźle się nagimnastykować przy ich transporcie.

Torba podróżna nada się zarówno do spakowania bagażu rejestrowanego, jak i kabinowego. Jej rozmiar w dużej mierze zależy od tego, ile do niej spakujesz. W przeciwieństwie do walizki nie ogranicza jej sztywna forma. To czyni z torby na ramię rozwiązanie dość uniwersalne, choć – trzeba przyznać – niezbyt komfortowe.

Co lepsze do samolotu – walizka czy torba?

Oba rozwiązania – zarówno walizka, jak i torba podróżna – mają swoje zalety. Jedna lepiej sprawdzi się jako bagaż podręczny, druga jako rejestrowany. Wybór pomiędzy nimi zależy od tego, ile rzeczy chcesz spakować, dokąd podróżujesz i czy na miejscu musisz często przemieszczać się z bagażem.

A czemu by nie połączyć zalet walizki oraz torby? Popularnym wyjściem w ostatnim czasach są torby podróżne na kółkach. Możesz nosić je w dłoni bądź na ramieniu, lecz gdy okażą się zbyt ciężkie – zawsze masz kółeczka do prowadzenia. Plusem takiego akcesorium są liczne kieszonki zewnętrzne, których próżno szukać na przykład w twardych walizkach. Jeśli więc poszukujesz czegoś uniwersalnego, zdecyduj się na ten złoty środek!

Walizka, torba… i co jeszcze?

W asortymencie sklepu Puccini znajdziesz nie tylko solidne walizki twarde oraz miękkie czy torby podróżne, ale również praktyczne plecaki. To jeden z najwygodniejszych sposobów na transportowanie swojego bagażu – zwłaszcza, gdy samolot to jedynie początek Twojej podróży. Plecak najłatwiej przenosić, choć pakowanie do niego ubrań jest nieco trudniejsze niż w przypadku walizki.

Warto zaopatrzyć się w każde z wyżej opisanych akcesoriów i w zależności od sytuacji wybierać to, które najlepiej sprawdzi się w konkretnej podróży. Zapoznaj się z ofertą puccini.pl!