WEEKEND DARMOWEJ DOSTAWY:

Pomysł na zaręczyny – lecimy do Francji

A więc nadszedł ten czas! Masz już pewność, że nigdzie na świecie nie znajdziesz osoby, z którą byłoby Ci tak dobrze jak z Twoją drugą połówką. Pora zrobić krok do przodu i zadać jej kluczowe pytanie. Wszystko jasne, tylko gdzie tego dokonać, aby efekt był piorunujący? Współczesne możliwości są nieograniczone – ludzie zaręczają się podczas lotów balonem, nurkowania z rekinami czy masowych eventów. Jak to przebić, a jednocześnie mieć pewność, że propozycja okaże się niespodzianką? Postaw na klasykę i zabierz ukochaną osobę do Francji! Oto 7 idealnych miejsc na oświadczyny.

1.    Wieża Eiffla, Paryż

Czy moglibyśmy otworzyć tę listę w inny sposób? Absolutnie nie. Do Paryża przykleiła się łatka najbardziej romantycznego miasta na świecie, a jej 324-metrowy symbol to pierwsze miejsce, jakie przychodzi do głowy w kontekście oświadczyn. Pomysł może nie należeć do szczególnie oryginalnych (istnieje prawdopodobieństwo, że nie będziecie jedyną zaręczającą się parą na platformie widokowej), ale jeżeli zależy Ci na miejscu rozpoznawalnym i sprawdzonym, nie możesz wybrać lepiej. Widok na panoramę Paryża i unosząca się w powietrzu miłość sprawią, że Twoje pytanie będzie czystą formalnością.

2.    Notre Dame, Paryż

Nieco mniej oczywistą lokacją w Paryżu jest katedra Notre Dame. Nie zachęcamy Cię do oświadczyn wewnątrz świątyni, ale już w jej okolicach – jak najbardziej. Niesamowite wrażenie robi bowiem sam widok gotyckiego gmachu. Kojarzy się on zresztą z epoką romantyzmu, kiedy to Victor Hugo tworzył powieść o pewnym dzwonniku... Podświetlona katedra zapiera dech w piersi, więc na oświadczyny warto wybrać wieczorową porę. Idealnym miejscem jest tak zwany most zakochanych, czyli Pont des Arts. To tutaj pary zwykły zawieszać kłódki symbolizujące ich wieczną miłość. I choć od 2014 roku charakter mostu nieco się zmienił (ciężar kłódek przyczynił się do zawalenia części konstrukcji), widok na Notre Dame pozostaje niezmiennie fascynujący.

3.    Rejs po Sekwanie, Paryż

Nie chcesz ograniczać się do jednej charakterystycznej lokacji w Paryżu? Zdecyduj się na rejs po Sekwanie! Masz pewność, że z pokładu barki zobaczysz większość romantycznych symboli miasta. Ponownie – warto zaczekać na zapadnięcie zmroku. Widok podświetlonego Paryża z poziomu rzeki robi ogromne wrażenie. Oświadczyć się możesz w dowolnym momencie rejsu, gdy tylko atmosfera wyda Ci się odpowiednia. A że takie sytuacje otwierają ludzi na siebie, możesz spodziewać się braw i gratulacji od współuczestników wycieczki.

4.    Disneyland, Chessy

Oddalając się nieco od Paryża (dokładnie 30 km na wschód), trafimy do jednego z najciekawszych parków rozrywki w Europie – a mianowicie do Disneylandu. Romantyzm romantyzmem, ale jeśli jesteście jedną z tych par, która nigdy nie wydorośleje, prawdopodobnie nie ma lepszego miejsca na zaręczyny niż to, gdzie życie staje się bajką. Naprawdę łatwo się tutaj zapomnieć i uwierzyć w świat wykreowany przez Walta Disneya – pełen miłości, wzruszeń i happy endów. Czy zakochani mogą marzyć o czymś więcej? Przespacerujcie się po ogromnym terenie parku, dajcie się porwać przygodzie na rewelacyjnych kolejkach górskich, a później wsiądźcie na jedną z widokowych karuzeli... Prawdopodobnie zejdziecie z niej już jako narzeczeni.

5.    Monako

Formalnie Monako jest samodzielnym państwem, ale jego położenie na Lazurowym Wybrzeżu nie pozwala pominąć go na liście najbardziej romantycznych francuskich miejsc. To miasto przepychu i elegancji. Jeżeli należycie do tych par, które lubią relacjonować na Instagramie swoje wycieczki, to właśnie tutaj powinniście się zaręczyć. Wejdźcie na wzgórze, z którego rozpościera się cudowny widok na Monte Carlo i przystań pełną luksusowych jachtów. Znajdziecie tu również bajkowy pałac, wspaniałą katedrę oraz labirynt klimatycznych, wąskich uliczek. W całym tym bogactwie trudno wręcz wybrać jedno idealne miejsce na oświadczyny...

6.    Zamek w Chambord

 

Nawet w Paryżu nie znajdziesz tylu miejsc nadających się na zaręczyny, na ile można natknąć się nad Loarą. Każdy z zamków położonych wzdłuż tej rzeki zasługuje na uwagę i może się stać początkiem pięknej historii miłosnej. Jeśli jednak oczekujesz konkretów, wybierz ten najbardziej rozpoznawalny i efektowny, czyli zamek w Chambord. Położony jest on nad Cosson, około 6 kilometrów od prawego brzegu Loary. Zachwyca renesansową konstrukcją wzniesioną na gotycką modłę. Jeżeli oświadczysz się właśnie tutaj, możesz mieć pewność, że zdjęcia upamiętniające to wydarzenie zdeklasują fotki zaręczynowe Twoich znajomych.

7.    Prowansja

Skupiliśmy się na mocno turystycznych miejscach, słynących ze swojej romantycznej atmosfery. Jeżeli jednak stanowicie parę ceniącą sobie ciszę, spokój i bliskość natury, wybierzcie się do Prowansji. Tam udajcie się do jednej z klimatycznych winiarni bądź przespacerujcie się lawendowymi polami. Kiedy poprosisz swoją drugą połówkę o rękę, nikt nie zakłóci Wam tej intymnej chwili.

Francja wprost obfituje w miejsca stworzone pod oświadczyny. Niezależnie od tego, czy marzy Wam się kameralna atmosfera, czy przepych i niepozostawiająca złudzeń symbolika – to właśnie w tym kraju powinniście się zaręczyć.

Czy już wiesz, gdzie chcesz zadać to ważne pytanie swojej drugiej połówce?

Jeśli wybrałeś kierunek, to skorzystaj z naszej specjalnej zniżki!

Tylko teraz klienci Puccini otrzymują od nas 50 zł na zakup biletów lotniczych przez eSky.pl! (odbierz zniżkę)

Nie przegap takiej okazji i... powodzenia!