FESTIWAL NISKICH CEN NA BIS:

Poradnik turysty

 • Szczepienie przeciw Covid-19 - co oznacza dla podróżujących za granicę?

  podróżowanie a covid

  Zasady podróży w pandemii uległy ogromnym zmianom. Pojawiło się mnóstwo ograniczeń i nowych zasad, które trzeba spełnić, by móc z kraju wyjechać, a następnie do niego wrócić. Założenia te znacząco zmieniło szczepienie. Czy dla osób zaszczepionych zasady podróżowania wyglądają inaczej? Czy szczepionka zwalnia z kwarantanny? Sprawdź, jakie obowiązki czekają Cię przed zagranicznym wyjazdem!

  Czytaj dalej

 • Walizki z poliwęglanu i nie tylko. Przegląd produktów dla osób, które często podróżują

  Każdy miłośnik częstych podróży wie, jak ważnym elementem wyposażenia jest porządna walizka. To od niej zależy po pierwsze Twój komfort, a po drugie bezpieczeństwo Twojego bagażu. Z tego względu należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z jakiego jest ona wykonana, a także na dostępność dodatkowych udogodnień. W tym artykule dokonamy przeglądu modeli premium, które zostały zaprojektowane z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Przekonaj się, który z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu!

  Czytaj dalej

 • Europejskie wakacje 2021 - podróże a obostrzenia epidemiczne

  Bardzo możliwe, że już niedługo będziemy mogli zapomnieć o ograniczeniach wynikających ze stanu epidemii. W większości europejskich krajów sytuacja poprawia się z dnia na dzień, a eksperci przewidują, że pod warunkiem postępu szczepień, jesienią będziemy mogli wrócić do życia sprzed marca 2020. Póki co jednak wciąż musimy liczyć się z rozmaitymi obostrzeniami, a tuż przed nami wakacje! Z tej okazji przyglądamy się 5 różnym europejskim krajom, które już przyjmują turystów, i sprawdzamy, jakie zasady w nich obowiązują. Sprawdź, gdzie możesz spędzić wakacje 2021!
  Czytaj dalej

 • Austrian Airlines - bagaż i zasady dotyczące jego przewozu

  Puccini

  Austrian Airlines to przewoźnik, którego główna siedziba mieści się w Wiedniu. Austriackie linie lotnicze powstały w 1957 roku. Obecnie należą do holdingu Lufthansa, a tym samym do sojuszu Star Alliance, i obsługują ponad 10,5 mln pasażerów rocznie - także w Polsce. Jeśli planujesz lot z Austrian Airlines, koniecznie dowiedz się, jak wygląda polityka bagażowa tego przewoźnika! Specjalnie dla Ciebie omawiamy wszystkie najważniejsze zasady.

  Czytaj dalej

 • Zwrot biletu lotniczego. Co trzeba o nim wiedzieć?

  zwrot biletu lotniczego

  Rezerwując bilet na samolot, bardzo często znajdziesz się w sytuacji, w której nie wszystko pójdzie zgodnie z planem. Na drodze może stanąć Ci jedno z wielu nieprzewidywalnych zdarzeń losowych, ale zawinić może również sam przewoźnik. W każdym przypadku warto wiedzieć, jakie prawa Ci przysługują. Kiedy możesz ubiegać się o zwrot kosztów zakupu biletu i jak należy to zrobić?

  Czytaj dalej

 • Bagaż w pociągu. Co możesz przewozić i ile będzie Cię to kosztowało?

  bagaż w pociągu

  Podróże pociągami wydają się mniej stresujące niż przeloty samolotami. Nic dziwnego - możesz wejść do wagonu bez kontroli bezpieczeństwa i nikt nie prześwietli Twoich bagaży. Ale czy to oznacza, że w kolejach masz prawo przewozić co tylko zechcesz? Oczywiście, że nie. Jeśli więc planujesz podróż pociągiem, koniecznie zapoznaj się z przepisami najpopularniejszych polskich przewoźników kolejowych! Dowiedz się, co możesz zabrać ze sobą do wagonu i ile musisz za to zapłacić.

  Czytaj dalej

 • Dziecko w podróży - o malucha pierwszych krokach do zdobywania świata!

  dziecko w podróży walizki

  Podróżowanie z dzieckiem to wyzwanie dla całej rodziny. Pociecha zaczyna odkrywać nowe, nieznane dotąd miejsca, a rodzice mogą z dumą obserwować, jak chłonne i ciekawe świata są ich dzieci. Każdy wyjazd w towarzystwie dziecka jest jednak bardziej wymagający niż samotna wycieczka dorosłych. Małemu człowiekowi trzeba poświęcać czas, dbać o jego bezpieczeństwo, a czasem również organizować różnego rodzaju zabawy, żeby zażegnać nudę podczas podróży. Nie bez znaczenia jest również przygotowanie malucha: odpowiednie ubrania, jedzenie, najpotrzebniejsze lekarstwa. To wszystko wymaga spakowania, a do tego potrzebna jest walizka.

  Czytaj dalej

 • Lufthansa - bagaż podręczny. Jak spakować się do samolotu?

  Rozmiar bagażu w Lufthansie

  Lufthansa to największa niemiecka linia lotnicza, a zarazem drugi największy przewoźnik w Europie pod względem obsługiwanej liczby pasażerów. Należy do założycieli Star Alliance, najpopularniejszego sojuszu linii lotniczych na świecie. Podczas swoich podróży na pewno nieraz zetkniesz się z Lufthansą, dlatego warto dowiedzieć się, jaka polityka bagażowa obowiązuje na pokładach jej samolotów. Ile walizek kabinowych możesz wziąć ze sobą? Jakie powinny być ich wymiary i co wolno w nich przewozić? Poznaj najważniejsze zasady dotyczące bagażu podręcznego w Lufthansie!

  Czytaj dalej

 • Zabezpieczenie RFID, czyli portfel na dzisiejsze czasy

  portfele Puccini

  Jak często zdarza Ci się korzystać z kart zbliżeniowych? Używasz ich tylko do płatności bezgotówkowych czy może masz na nich zapisany także okresowy bilet komunikacji miejskiej? Zastosowań dla technologii RFID jest współcześnie bardzo wiele i często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak ułatwia nam ona życie. Niestety jest też druga strona medalu, czyli zagrożenia wypływające z posługiwania się kartami płatniczymi, a wśród nich ryzyko skimmingu. Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane przed kradzieżą!

  Czytaj dalej

 • Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne?

  Przed każdym wyjazdem warto wykupić sobie dobre ubezpieczenie turystyczne. Ludzie często mają zwyczaj do bagatelizowania ryzyka związanego z podróżami, a polisę traktują jako zbędny wydatek, niepotrzebnie podbijający ostateczny koszt wakacji. Oczywiście, w ogromnej większości przypadków ubezpieczenie się nie przyda (i całe szczęście!), ale rezygnacja z jego wykupienia to błędne i bardzo niebezpieczne podejście. Zawsze lepiej mieć polisę i z niej nie skorzystać, niż znaleźć się w trudnej sytuacji bez perspektyw. Zobacz, w jakich okolicznościach może pomóc Ci ubezpieczenie i czego nie może w nim zabraknąć! Czytaj dalej

1 do 10 z 98 elementów

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
 6. ...
 7. 10