W delegacji służbowej

 • Bagaż w pociągu. Co możesz przewozić i ile będzie Cię to kosztowało?

  bagaż w pociągu

  Podróże pociągami wydają się mniej stresujące niż przeloty samolotami. Nic dziwnego - możesz wejść do wagonu bez kontroli bezpieczeństwa i nikt nie prześwietli Twoich bagaży. Ale czy to oznacza, że w kolejach masz prawo przewozić co tylko zechcesz? Oczywiście, że nie. Jeśli więc planujesz podróż pociągiem, koniecznie zapoznaj się z przepisami najpopularniejszych polskich przewoźników kolejowych! Dowiedz się, co możesz zabrać ze sobą do wagonu i ile musisz za to zapłacić.

  Czytaj dalej

 • Jak zadbać o laptopa w podróży?

  Współczesne laptopy osiągają coraz mniejsze rozmiary i niższą wagę. Dzięki temu ich transport staje się jeszcze łatwiejszy i wygodniejszy. Można beztrosko wrzucić je do walizki i cieszyć się podróżą. Tak nam się przynajmniej często wydaje. W rzeczywistości jednak przewożenie laptopów wymaga przestrzegania konkretnych zasad. To delikatny i kosztowny sprzęt, dlatego koniecznie trzeba zapewnić mu odpowiednie warunki transportu. Dowiedz się więcej o tym, jak zadbać o laptopa w podróży! Czytaj dalej

 • Jak zmienić zapomniany szyfr w walizce?

  Zamek TSA to jedna z technologii, które dziś powszechnie stosuje się w produkcji walizek podróżnych. Zwiększa bezpieczeństwo naszego bagażu podczas transportu, jednocześnie pozwalając służbom porządkowym na jego bezinwazyjne otwarcie. Wszystko dzięki wykorzystaniu podwójnego mechanizmu odblokowywania walizki - składającego się z tradycyjnego zamka na kluczyk oraz szyfru. Ten pierwszy dostępny jest tylko dla właściwych służb. Ten drugi powinien być zapisany w pamięci właściciela walizki. No właśnie - a co, jeśli nie jest? Czytaj dalej

 • Podróż samolotem – co lepsze: walizka czy torba?

  Wybierasz się w podróż samolotem? To zrozumiałe, że możesz się denerwować. Niektórzy po prostu nie lubią latać, obawiając się o własne bezpieczeństwo. Drugich przeraża perspektywa niekończących się odpraw biletowych i kontroli bezpieczeństwa. Jeszcze inni zastanawiają się nad tym, jak się spakować, żeby podróżować wygodnie i z przyjemnością. Kluczowy w tej ostatniej kwestii bywa wybór pomiędzy walizką a torbą podróżną. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i dowiedz się, w jakich okolicznościach lepiej sprawdzi się ta pierwsza, a w jakich ta druga. Czy którąś z tych opcji można uznać za uniwersalną? Czytaj dalej

 • Nigdy więcej problemów z transportem garnituru – poradnik dla businessmanów w podróży

  Znasz to uczucie, kiedy zaraz po przyjeździe do hotelu z lękiem zaglądasz do walizki? Niestety posiadanie własnego żelazka lub pożyczanie go z hotelowej recepcji jest przykrą koniecznością – koszule i marynarki wyjątkowo źle znoszą transport. Powstałe zagniecenia nie są zbyt wyjściowe, a usprawiedliwianie się przebytą podróżą nie jest w dobrym guście. Co robić? Czy można spakować garnitur w taki sposób, aby prasowanie nie było konieczne? Z jakich tricków warto korzystać? Czytaj dalej

 • Stylizacja do pracy i moda biurowa, czyli parę słów o dress codzie

  Pracodawcy stosują różne praktyki, jeśli chodzi o wprowadzanie w swoich firmach zasad dotyczących ubioru. Jedni stosują się do praktyk starej szkoły i zobowiązują pracowników do przestrzegania rygorystycznego dress code’u. Inni, mając na uwadze komfort zatrudnianych osób, pozwalają im przychodzić do biura w dowolnych strojach. Tak czy inaczej, warto jest znać podstawowe zasady mody biurowej, by wiedzieć, jaką stylizację do pracy wybrać.

  Czytaj dalej

 • Jak wybrać torbę lub plecak na laptop?

  Aby w pełni cieszyć się zaletami laptopa, warto zaopatrzyć się w odpowiednią torbę lub plecak, które pozwolą nam zabrać komputer w dowolne miejsce. Akcesoria obecne na rynku to nie tylko gwarancja wygodnego transportu laptopa, ale również szeroki wybór materiałów, wzorów i kolorów. Dzięki wszechstronnej ofercie z łatwością można wybrać torbę lub plecak, które będą odpowiadać każdemu. Czym zatem kierować się przy zakupie? Przedstawiamy kompletny poradnik.

  Czytaj dalej

 • Nigdy więcej problemów z transportem garnituru - poradnik dla businessmanów w podróży

  puccini-torby-meskie-na-ramie4
  Znasz to uczucie, kiedy zaraz po przyjeździe do hotelu, z lękiem zaglądasz do walizki? Niestety, posiadanie własnego żelazka lub pożyczanie go z hotelowej recepcji jest przykrą koniecznością - koszule i marynarki wyjątkowo źle znoszą transport. Powstałe zagniecenia nie są zbyt wyjściowe, a usprawiedliwianie się przebytą podróżą nie jest w dobrym guście. Co robić? Czy można spakować garnitur w taki sposób, aby prasowanie nie było konieczne? Z jakich tricków warto korzystać?

  Czytaj dalej

 • Jak dobrać pasek do spodni? Poradnik dla mężczyzn!

  puccini-pasek3

  Pasek do spodni to drobiazg, który często jest wyznacznikiem naszej wiedzy o modzie - właściwie dobrany świadczy dobrze o guście właściciela, w odwrotnej sytuacji może być uznany za wpadkę. Wybór na rynku jest duży, paski wykonywane są z wielu różnych materiałów, mają różne odcienie i często dodatkowe dekory, nie bez znaczenia jest również wielkość i kolor klamry.

  Czytaj dalej

 • Skórzane teczki na dokumenty lub na laptopa - jak wybrać właściwą?

  torba-na-laptopa

  Skórzane teczki na dokumenty czy laptopa to niezawodne akcesorium nie tylko managerów, ale i każdego mężczyzny, który szuka reprezentatywnej torby do przenoszenia laptopa czy ważnych dokumentów służbowych. W porównaniu do toreb i teczek z płócien polamidowych, skórzana teczka posłuży nam nawet kilkanaście lat i wygląda dużo korzystniej. Na co zwrócić uwagę, wybierając teczkę odpowiednią do naszych potrzeb?

  Czytaj dalej

Pozycje: 10