TOP5 walizek najlepiej sprzedających się w sezonie lato 2018

Ku rozpaczy większości Polaków i wszystkich ciepłolubów tegoroczne lato nieubłaganie dobiega końca. Wraz z myślami o powrocie do rzeczywistości – nierzadko szarej i monotonnej – przychodzi czas na podsumowania. Zaliczycie swoje wyjazdy do udanych? Jakie nowe zakątki świata poznaliście? A przede wszystkim – jakie walizki towarzyszyły Wam podczas tych eskapad?

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie 5 bestsellerowych kolekcji Puccini, które cieszyły się największą popularnością w przeciągu ostatnich trzech miesięcy. Wyniki wyraźnie wskazują, jakie trendy panują w świecie podróżniczej mody.

1. Walizki Paris – podróżuj ze stylem

Bliżej im raczej do francuskiej elegancji niż paryskiego romantyzmu. Twarde walizki Puccini Paris przyciągają spojrzenia swoim niebanalnym designem i cieszą użytkowników wyjątkową wytrzymałością. Nowoczesny projekt idzie w parze z wykorzystaniem kopolimeru ABS, który odpowiedzialny jest za odporność walizki na zniekształcenia i zarysowania.

Materiał tego rodzaju sprawdza się przede wszystkim podczas podróży samolotami, kiedy Wasze bagaże narażone są na niedelikatne traktowanie w luku.­

Twarde tworzywo ochroni również transportowane w walizce przedmioty przed wilgocią – na przykład podczas opadów deszczu. Kolekcję charakteryzują również cztery obrotowe kółeczka oraz regulowany stelaż, odpowiadające za łatwe prowadzenie walizek.

2. Puccini Camerino – miękkie walizki w klasycznej odsłonie

Seria Camerino to jedyna kolekcja w tym raporcie, która odznacza się wykorzystaniem miękkiego tworzywa. Do jej produkcji użyto wysokiej jakości poliestru, który choć nie tak wytrzymały jak twarde materiały, pozostaje odporny na zarysowania. Powierzchnia walizki pozostanie więc nietknięta nawet przy przesuwaniu jej po twardym podłożu.

Jej niewątpliwym plusem jest obecność dwóch zewnętrznych kieszeni, które można wykorzystać na podręczne przedmioty – takie jak portfel, telefon czy kosmetyki. W wewnątrz z kolei znalazła się jedna duża komora, która zapewnia maksymalną pojemność. Miękki materiał pozwala ponadto na spakowanie kilku rzeczy więcej, co nie byłoby możliwe w walizkach twardych.

3. Nowoczesna kolekcja Denver

Próżno szukać w ofercie Puccini innych tak modernistycznych walizek. Serię Denver charakteryzują niebanalne żłobienia na powierzchni oraz elegancki, wpasowany w bryłę walizki zamek. Nie tylko znakomicie on wygląda, ale dzięki sposobowi montażu nie jest również narażony na uszkodzenie w trakcie podróży.

Modele te wykonane są z ultralekkiego i wytrzymałego polipropylenu. Dzięki temu walizki łatwo się przenosi, a przechowywane w nich rzeczy są chronione nawet w najtrudniejszych warunkach. Stonowana kolorystyka – biel, błękit, czerń czy granat – doskonale dowodzi uniwersalnego charakteru tej kolekcji. Jej produkty zabierzecie zarówno na delegację biznesową, jak i rodzinne wakacje.

4. Acapulco – ahoj przygodo!

Latem 2018 jedną z najchętniej wybieranych kolekcji walizek były modele Puccini Acapulco. Podobnie jak wyżej wspomniane serie, produkty te dostępne są w trzech różnych rozmiarach: dużym, średnim i kabinowym. Decydując się na wszystkie w jednym zestawie, można sporo zaoszczędzić i od razu przygotować się na różne okoliczności podróżowania.

Walizki Acapulco cechują się dość minimalistycznym designem i wszelkimi niezbędnymi funkcjami, takimi jak cztery wytrzymałe obrotowe kółeczka, wyciągany uchwyt i twarda, polipropylenowa powierzchnia. W środku znajdziecie dwie przestronne komory, z których jedna posiada pasy do zabezpieczenia bagażu, a druga odgrodzona jest siateczką zapinaną na zamek. Ponadto wnętrze wyposażone jest jeszcze w cztery niezależne kieszonki, pozwalające na posortowanie swoich przedmiotów i utrzymanie ich w porządku.

5. Wierna towarzyszka podróży – walizka Voyager

Dlaczego produkty z linii Puccini Voyager należą do najchętniej wybieranych? Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, lecz na sukces tej kolekcji wpływ z pewnością może mieć jej prostota. Powierzchnia tych modeli utrzymana jest w minimalistycznym stylu i odznacza się całkowitą gładkością. Policarbon, z jakiego została wykonana, to jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów na rynku walizek.

Dzięki temu produkty z tej serii odporne są na uszkodzenia mechaniczne, a Wy możecie na nich polegać. Nie zawiodą Was nawet w najbardziej wymagających warunkach. Ich wytrzymałość idzie w parze z zachwycającą lekkością, co w połączeniu z czterema kółeczkami bardzo ułatwia ich prowadzenie. Największym uznaniem modele Voyager cieszą się wśród osób doceniających pragmatyzm. Są bowiem pojemne, funkcjonalne i cechują się uniwersalnym wyglądem.

Podróż na koniec tęczy

Wiecie już zatem, które kolekcje walizek Puccini święciły triumfy tego lata i dominację jakich trendów to oznacza. Niezaprzeczalnie królują walizki twarde, wykonane z ultralekkich tworzyw. Konsumenci chętnie sięgają przede wszystkim po modele utrzymane w nowoczesnym, minimalistycznym celu. A czy wiecie, które kolory wzbudzały największe zainteresowanie w tegoroczne wakacje? Bezkonkurencyjne okazały się barwy wszechstronne, a więc walizki czarne, granatowe, szare i niebieskie. Klienci naszej firmy nie są jednak znowu takimi pragmatykami. W zestawieniu znalazło się również miejsce dla walizek czerwonych oraz żółtych!