W czym nosić wizytówki? – eleganckie etui

puccini-stylowy-wizytownik-3

Często chodzisz na spotkania biznesowe czy bierzesz udział w networkingu? Masz swój biznes? W takim razie rozdawanie wizytówek jest częścią Twojej pracy. Koniecznie będzie dla Ciebie eleganckie etui czyli wizytownik. Przechowywanie wizytówek w miejscach takich jak kieszenie, torba na laptopa czy teczka, w której rozsypują się, niszczą i wyglądają nieelegancko, nie jest najlepszym wyborem. Jak wybrać dobry wizytownik i dlaczego warto?

Liczy się pierwsze wrażenie

Nigdy nie mamy okazji zrobić drugi raz pierwszego wrażenia, a każdy wie, jak ważne jest ono w życiu - a szczególnie w biznesie. Kiedy spotykasz się z nowym klientem, negocjujesz ważną umowę jako reprezentant firmy czy szukasz nowych kontraktów na spotkaniach networkingowych często masz tylko chwilę, żeby zrobić dobre wrażenie i zostać zapamiętanym jako profesjonalista. Dopracowane wizytówki rozdawane z eleganckiego wizytownika dają znać drugiej stronie, że dla Ciebie ważny jest każdy szczegół, a Twój biznes jest w rozkwicie.

puccini-stylowy-wizytownik-2

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wizytownika?

Do wyboru zazwyczaj mamy dwa typy etui - klasyczne i oryginalne. Pierwszy wybór jest uniwersalny dlakażdego. Skórzany wizytownik w kolorze czerni lub brązu pasuje i kobietom, i mężczyznom, jest zawsze modny i wygląda elegancko. Jeśli jednak szukasz czegoś, co wyróżni Cię z tłumu, możesz wybrać wizytownik z grawerem czy zdobiony grafikami. Wręczenie wizytówki z takiego etui z pewnością nie umknie niczyjej uwadze. Drugi wybór będzie szczególnie ważny, kiedy w Twojej firmie liczy się kreatywność.

Praktyczne wykorzystanie wizytownika

Zanim wybierzesz konkretny model etui, zastanów się, jakie masz oczekiwania. Czy w wizytowniku będziesz trzymał zaledwie kilka wizytówek, czy kilkadziesiąt? Czy ma stać na Twoim biurku w firmie, czy będziesz go nosił w torbie? Czy poza wizytówkami ma mieścić również Twoje karty płatnicze czy klucze? Na rynku dostępnych jest wiele modeli, dlatego zanim zdecydujesz się na konkretny, musisz znać swoje oczekiwania.puccini-stylowy-wizytownik

Biznes prędzej czy później będzie potrzebował wymiany kontaktów - nie istnieje więc wiele firm, które ich nie posiadają, podobnie jak niewiele istnieje osób odpowiedzialnych za kontakt z klientem i sprzedaż, które nie rozdają ich często. Specjaliści podkreślają, że wizytówkę powinniśmy mieć ze sobą zawsze. Nigdy nie wiesz, kiedy spotkasz kogoś, kto będzie zainteresowany ofertą Twojej firmy. Praktyczny wizytownik to konieczny dodatek do Twojego biznesu.