Walizki dla dzieci – czym kierować się podczas wyboru?

Kiedy zaczynasz podróżować z małym dzieckiem, jego rzeczy pakujesz zazwyczaj do swojej walizki. Nie ma ono dużych potrzeb, ubranka nie zajmują wiele miejsca, Wasze bagaże spokojnie więc mogą zmieścić się w jednej torbie. Takie czasy prędko dobiegają jednak końca, zapotrzebowania malucha rosną i ani się obejrzysz, jak sam będzie wyjeżdżał na kolonie i obozy. Dlatego już teraz zaopatrz swoją pociechę w wysokiej jakości walizkę – przyda mu się nie raz. Dowiedz się, o czym trzeba koniecznie pamiętać, wybierając walizkę dla dziecka!

Jakość przede wszystkim

Może Ci się wydawać, że dziecko nie potrzebuje walizki z górnej półki, bo przecież i tak prędko z niej „wyrośnie”, o ile wcześniej jej nie zniszczy. Nic bardziej mylnego – solidny model jest w przypadku najmłodszych jeszcze bardziej wskazany niż w przypadku dorosłych. Nie warto inwestować w najtańsze torby, które rozpadną się po pierwszym wyjeździe. Lepiej wyposażyć malucha w produkt, który dobrze zniesie trudy podróży i niedelikatne – delikatnie mówiąc – traktowanie. Cóż, dzieci mają tendencję do dość bezwzględnego obchodzenia się ze swoimi własnościami. Z tego też powodu rzeczy, które nie są odpowiednio wytrzymałe, prędko kończą swój żywot.

Aby mieć więc pewność, że walizka posłuży Twojemu dziecku przez kilka dobrych sezonów, zadbaj o model wykonany z wytrzymałych materiałów. Miękkie tworzywa, takie jak nylon, oraz twarde, jak polikarbon czy ABS, zagwarantują produktowi odporność na uszkodzenia mechaniczne, więc nie musisz się martwić, że Twoja pociecha zniszczy walizkę.

Wymiary walizki

Walizki dla dzieci różnią się rozmiarami od tych przeznaczonych dla dorosłych. Z reguły są po prostu mniejsze, żeby ułatwić najmłodszym ich transportowanie. Pamiętaj o tym podczas zakupu – dziecko powinno samo radzić sobie z prowadzeniem i podnoszeniem bagażu. Nie będziesz mieć raczej problemów ze znalezieniem odpowiedniego modelu, gdyż obowiązujący wszędzie na świecie format kabinowy bez trudu spełni to wymaganie. Są to wymiary, z którymi nawet dzieci powinny sobie poradzić.

Rączka i kółeczka

Funkcjonalność to jedno z najważniejszych kryteriów doboru walizki dla dziecka. O tym aspekcie zdecyduje przede wszystkim wyposażenie modelu w teleskopową rączkę oraz kółeczka. W podobnych kategoriach oceniamy oczywiście również torby przeznaczone dla dorosłych, jednak w przypadku dzieci ma to szczególne znaczenie. Twoja pociecha nie podniesie bagażu z taką łatwością jak Ty. Kiedy więc konieczne jest przenoszenie walizki, musi polegać na kółeczkach. Warto zainwestować w model czterokołowy, ponieważ do maksimum ułatwia on prowadzenie bagażu. Uchwyt z kolei musi być dopasowany do wzrostu dziecka, tak aby umożliwić mu wygodne przemieszczanie się z walizką.

 

Design najważniejszy (przynajmniej dla dziecka)

Nie oszukujmy się – nie bez powodu walizki dla dzieci ozdabiane są najróżniejszymi kolorowymi motywami. To właśnie na wygląd zwrócą uwagę najmłodsi. I choć możesz upierać się przy wyborze modelu wyróżniającego się wytrzymałością i innymi walorami użytkowymi, Twoja pociecha i tak będzie nalegała na walizkę, na której znalazły się postaci z jej ulubionej kreskówki. Producenci doskonale zdają sobie sprawę z dziecięcych zachcianek i wcale nieźle odnajdują się w trendach panujących wśród najmłodszych. W efekcie sklepowe półki uginają się od różnorodności dostępnych wzorów i kolorów. Każdy młody podróżnik będzie chciał zwrócić na siebie uwagę przykuwającym oko designem swojej walizki. Zadbaj więc o to, by nosił ją z dumą. (I zauważ, że o taki model na pewno będzie dbał bardziej niż o pozbawioną charakteru czarną torbę.)

 

Dziecięce walizki w sklepie Puccini

W poszukiwaniu atrakcyjnych projektów walizek dziecięcych zajrzyj na stronę sklepu Puccini. Znajdziesz tam walizki w kształcie samochodów(!). Co ciekawe, dostępne są zarówno w kolorach, które spodobają się chłopcom, jak i w odcieniach dziewczęcych.

Jeśli wydaje Ci się, że to zwykłe walizki, jesteś w błędzie. Auta mają prawdziwe, ruchome kółka, dzięki czemu maluch może siąść na walizce i odpychając się nogami, jeździć po podłodze. Co powiesz na taki sposób transportowania bagażu?

Warto zauważyć również, że te wyjątkowe walizki dla dzieci mogą mieć niejedno zastosowanie. Jeśli Twoja pociecha akurat odpoczywa od podróży, może w „samochodowej” torbie przechowywać swoje zabawki lub inne rzeczy. Taki pojemnik ozdobi pokój malucha i pozwoli zaoszczędzić nieco miejsca.

Jaka walizka dla najmłodszych?

Jeśli szukasz porządnej walizki dla swojego dziecka, wybierz model wykonany z wytrzymałego, solidnego tworzywa – najlepiej twardego polikarbonu lub ABS. Upewnij się, że torba wyposażona jest w teleskopową rączkę oraz kółeczka ułatwiające transport bagażu. Nie zapominaj także o roli, jaką w tym przypadku odgrywa atrakcyjny, kolorowy design. To aspekt szczególnie istotny z punktu widzenia Twojej pociechy. Zapoznaj się z ofertą sklepu Puccini, w której dostępne są kreatywne projekty walizek-autek. Kto wie, może przy okazji znajdziesz również coś ciekawego dla siebie?