Walizki do -80% jeszcze tylko przez:

Jak wybrać walizkę kabinową - poradnik zakupowy

walizkikabinowe6

Wybór odpowiedniej walizki może być trudnym zadaniem. Zanim zaczniemy szukać odpowiedniego modelu, musimy zastanowić się nad naszymi potrzebami, częstotliwością podróżowania i nad środkami transportu, którymi najczęściej się przemieszczamy. Inna walizka będzie potrzebna osobom, które podróżują raz w roku samochodem, inna na częste podróże służbowe samolotem, inna na wycieczki tanimi liniami lotniczymi. Jak wybrać dobrą walizkę i czy taka musi kosztować majątek? Podpowiadamy!

Walizka kabinowa. Do czego potrzebna?

Decyzja o zakupie walizki jest zazwyczaj podpowiedziana wygodą. Torby na ramię i plecaki nie zawsze są wygodne w noszeniu, szczególnie, kiedy rzeczy jest dużo i mają swoją wagę. Ciągnięcie walizki jest dużo wygodniejsze, niż noszenie ciężkiego plecaka. Walizki ze względu na swoją budowę, również lepiej zabezpieczają nasze rzeczy niż torba, która np. może zostać przemoczona przez deszcz. Walizka kabinowa ma wiele zalet, nie ma więc w tym nic dziwnego, że to popularny zakup.

walizkikabinowe1

Komu nie jest potrzebna walizka?

O zakupie walizki nie muszą myśleć osoby, które podróżują rzadko, głównie samochodem i wyjeżdżają w tereny, do których walizka się nie nadaje, np. góry. Walizkę dobrze ciągnie się po płaskim, dlatego jest to najlepszy wybór na miejskie wyjazdy. Jeśli jedziesz w góry, wybierz plecak - jest wygodniejszy w noszeniu, niż walizka, której ze względu na podłoże nie możesz ciągnąć. Podobnie, jeśli latasz zazwyczaj tanimi liniami lotniczymi i chcesz oszczędzić na bagażu - w tym wypadku plecak będzie najlepszym rozwiązaniem.

Duże walizki kabinowe

Kabinówki przydadzą się najbardziej osobom, które wyjeżdżają w podróże samolotem i są to raczej dłuższe wyjazdy. Tydzień i więcej. To walizki stworzone dla rodzin na wakacjach - duże walizki pomieszczą bardzo dużo szpargałów i wszystko co niezbędne dla całej rodziny. O ile lecimy liniami czarterowymi (z biurem podróży) lub liniami rejsowymi, nie musimy się przejmować ich rozmiarem - w cenie biletu jest zazwyczaj bagaż o dość dużym limicie, zazwyczaj jest to ok. 30 kg bagażu głównego ( nie podręcznego), na osobę. Duże walizki kabinowe są idealne do tego celu.

walizkikabinowe2

Walizki podręczne

Małe walizki są stworzone dla osób, które podróżują często i na krótkie terminy lub nie zabierają ze sobą wiele rzeczy. Jeśli często podróżujemy tanimi liniami lotniczymi (np. Ryanair, EasyJet, Wizzair) i chcemy, żeby nasza walizka mogła być z nami w samolocie ( walizka podręczna), a nie w luku bagażowym, musimy sprawdzić wymiary dopuszczalnych walizek do tego typu linii.

Produkt dostępny w sklepie - Walizka na Kółkach Kabinowa Twarda Oxford - PC023C 7A

Zazwyczaj nie możemy w nich zmieścić więcej niż 5 kg, ale jest to uzależnione od konkretnej linii lotniczej. Walizki podręczne są również najlepsze dla osób podróżujących służbowo i często - są wygodne, niewielkie i łatwo się z nimi przemieszczać.

Mając na uwadze wygodę warto również zastanowić się: Walizka z 2 czy 4 kółkami? Która lepsza?

Wymogi bagażu podręcznego w liniach lotniczych

Interesuje Cię walizka kabinowa? Limity wymiarów i wagi walizek, zarówno tych w bagażu głównym (luku bagażowym), jak i podręcznych, są zależne od indywidualnych wytycznych każdej linii lotniczej. Tanie lotnicze mają mniejsze dostępne limity ( które można zwiększyć za odpowiednią dopłatą), co nie oznacza, że w przypadku linii rejsowych możemy wziąć dużą walizkę ze sobą do samolotu. Jeśli zazwyczaj podróżujemy z biurami podróży, to latamy samolotami czarterowymi - dla nich najczęściej pojawiającym się limitem jest do 5 kg bagażu podręcznego i do 20 kg bagażu głównego. Dodatkowo bagaż podręczny musi spełniać określone wymogi, przede wszystkim dotyczące płynów i ostrych przedmiotów.

Wybierasz się w podróż samolotem sprawdź koniecznie: Co można zabrać do samolotu? Kompletny przewodnik pakowania bagażu podręcznego

walizkikabinowe3

Nie jesteś przekonany czy Twoja walizka spełnia wymogi przewoźnika lotniczego? Koniecznie sprawdź: Wybierasz się w podróż samolotem? Sprawdź wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego oraz opłaty za bagaż w liniach lotniczych

Wymogi bagażu podręcznego w innych środkach transportu

Zazwyczaj nie ma specjalnych wymogów w innych środkach transportu, np. autokarach. Zawsze dla pewności można zapytać o takie informacje organizatora wyjazdu, aby mieć pewność, że nasze bagaże mogą być zabrane.

Dlaczego nie warto kupować walizki kiepskiej jakości?

Zarówno tania walizka, jak i droga, może okazać się niewypałem. Najlepiej więc zdobyć zaufanie do konkretnego producenta, o którym wiemy, że jego produkty są najlepszej jakości. Nierzadko zdarza się sytuacja, że z powodu kiepskiej walizki nasze rzeczy w samolocie ulegną uszkodzeniu. Są i gorsze sytuacje - np. zbieranie naszych osobistych przedmiotów przez pracowników lotniska, ponieważ walizka rozleciała się w luku bagażowym. Trzeba przyznać, że walizki nie są zbyt dobrze traktowane w samolotach i dodatkowe folie niewiele dają. Warto więc zainwestować w dobry model, który posłuży nam na lata.

W tym celu przygotowaliśmy poradnik, który powinien Cię zainteresować: ABS, Polikarbonat, Polipropylen, Nylon - o walizkach od środka

walizkikabinowe4

 

Walizki kabinowe Puccini - dlaczego warto?

Walizki kabinowe Puccini wyróżnia świetna jakość wyrobu - wykonane z elastycznego polipropylenu nie pękają pod naciskiem, cały czas pracując, dzięki czemu są odporne na upadki i inne uszkodzenia. Producenci doskonale wiedzą, że walizka nie może być zbyt sztywna i musi być wykonana z dobrego materiału.

Produkt dostępny w sklepie - Walizka Kabinowa Twarda Denver - PP014C 8

Walizki Puccini to jednak nie tylko materiały. Modne walizki kabinowe są stworzone dla osób, które cenią elegancję. Spodobają się kobietom i mężczyznom, którzy często wyjeżdżają w podróże służbowe i chcą wyglądać korzystnie. Modne kolory walizek kabinowych mają jeszcze jedną zaletę, poza wymiarem estetycznym - łatwiej dojrzeć je na lotnisku, bowiem wyróżniają się wśród tłumu walizek o identycznych kolorach. Wiązanie kokardek i naklejki nie będą Ci potrzebne! Elegancki bagaż podręczny to coś, czego szukasz? Wybierz walizki Puccini. Są dostępne w wielu rozmiarach i kolorach.

walizkikabinowe5

Wszystkie walizki mają również mocne, wysuwane rączki z blokadą na dwóch poziomach (łatwo dopasować do wzrostu), zabezpieczające pasy wewnątrz walizki i zamek szyfrowy TSA, ze specjalnym zabezpieczeniem, które mogą otworzyć tylko pracownicy lotniska. Dzięki temu, w wypadku przymusowej kontroli bagażu, nasza walizka nie zostanie uszkodzona, aby przejrzeć jej zawartość.

Dla osób często podróżujących przygotowaliśmy specjalny poradnik: Zabezpiecz walizkę przed lotem! Kilka praktycznych wskazówek

Dowiedź się  również więcej jak możesz zadbać o swoją walizkę z artykułu: Wydłuż życie swojej walizki

Dobra walizka kabinowa to prawdziwy skarb, który będzie w pełni zabezpieczał wszystkie nasze wartościowe rzeczy. Na tym zakupie nie warto oszczędzać - ryzyko uszkodzenia pamiątek z wakacji czy zgubienia osobistych przedmiotów w luku bagażowym samolotu zdecydowanie odstręcza od wyboru walizek o zbyt niskiej cenie. Z drugiej strony pamiętajmy, że walizka nie musi być najdroższa, ważne, żeby spełniała swoje zadanie - przewiozła nasze rzeczy do celu i z powrotem, w nienaruszonym stanie.

Dla osób które pierwszy raz będą podróżować samolotem przygotowaliśmy artykuł, który pomoże im odnaleźć się na lotnisku: Odprawa na lotnisku krok po kroku. O czym musisz wiedzieć?

 

UA bez