DUŻA W CENIE ŚREDNIEJ + DARMOWA DOSTAWA:

Wyjazdowe ABC, czyli torby podróżne w roli bagażu podręcznego

Jak sama nazwa wskazuje, bagaż podręczny to ten, który będziemy mieć przez całą podróż przy sobie. Powinny się w nim więc znaleźć wszelkie przedmioty i akcesoria, które bezwzględnie musimy mieć pod ręką ze względów własnego bezpieczeństwa oraz poczucia komfortu.  Wybierając walizkę dla siebie, dobrze jest skoncentrować się na modelach, które sprawdzą się również przy innych okazjach. Uniwersalne i praktyczne propozycje są gwarancją zadowolenia.

Bagaż podręczny czy rejestrowany? Czym się różnią?

Jak wiadomo, bagaż podręczny można zabrać ze sobą na pokład samolotu. W zależności od regulaminu przewoźnika, może on mieć różne dopuszczalne wymiary. Powinno się go umieścić w specjalnym schowku nad siedzeniem lub pod fotelem pasażera z przodu. Bagaż rejestrowany (główny) jest z kolei większy gabarytowo i niezbędny dla osób, które chcą wyjechać na dłużej. Transportuje się go w luku bagażowym – po dotarciu na lotnisko przekaż go podczas odprawy biletowo-bagażowej (check-in) pracownikom lotniska. Możesz go również nadać w punkcie zrzutu bagażu (tzw. baggage drop-off point).

Pracownicy linii lotniczych przejmą odpowiedzialność za Twój bagaż – założą na niego specjalną zawieszkę, a Ty dostaniesz drugą jej część, którą można przykleić do karty pokładowej. Na koniec warto dodać, że zawieszka ta jest podstawą do ubiegania się o swoje prawa w przypadku, gdyby bagaż uległ uszkodzeniu lub zagubieniu.

Spośród walizek podróżnych, które nie będą wniesione na pokład samolotu, szczególnie polecamy te z systemem TSA. Stanowi on dodatkowe zabezpieczenie przed ewentualnym splądrowaniem bagażu.

Jaki bagaż podręczny wybrać?

Szykując się na podróż samolotem, większość z nas ma przed sobą ten sam dylemat: co zabrać ze sobą na pokład samolotu – plecak, walizkę, a może torebkę (w przypadku pań)? Każde z tych rozwiązań ma swoje mocniejsze i słabsze strony, jednak nietrudno się domyślić, że pojemna, a przy tym spełniająca kryteria linii lotniczych torba podróżna, jest dla wielu osób jedyną opcją. Dlaczego? Liczne kieszonki umożliwiają bezpieczne przechowywanie potrzebnych rzeczy, a jeśli lecimy gdzieś na weekend, można bez obaw spakować do niej również ubranie na zmianę bez większych obaw, że się pogniecie.

W naszej ofercie nie brakuje również ciekawych propozycji bagażu podróżnego, który z powodzeniem może zostać zabrany na pokład samolotu. Oczywiście każdorazowo należy zapoznać się z wymaganiami dotyczącymi wymiarów, obowiązującymi u konkretnego przewoźnika, jednak poniżej przedstawione przykłady są na tyle uniwersalne, że warto rozważyć ich wybór. Ich zaletą jest również to, że sprawdzą się nie tylko w dalekich zagranicznych podróżach, ale ze względu na swój wszechstronny charakter mogą przydać się także na co dzień. Poniżej modele, które zasługują na szczególne wyróżnienie:

  • Torba podróżna Parma – torby z tej kolekcji przyciągają uwagę klasycznym wyglądem, dzięki czemu sprawdzą się przy wielu różnych okazjach. Dzięki funkcjonalnym kieszeniom można bez problemu przechowywać w nich najpotrzebniejsze rzeczy i akcesoria. Odpinany, regulowany pasek sprawia, że noszenie torby jest bardzo wygodnie – zarówno w ręce, jak i na ramieniu. Występuje ona w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każdy, bez względu na płeć, może wybrać model idealny dla siebie.
  • Torba podróżna Oslo – bardzo poręczna walizka, która sprawdzi się zarówno podczas weekendowego wyjazdu, jak i na pokładzie samolotu. Wykonana z nylonu torba wyróżnia się dużą odpornością na wszelkie uszkodzenia, a przy tym jest na tyle ponadczasowa, że będzie służyć wiernie przez dłuższy czas. Wyposażona w dwie kieszenie na zewnątrz i jedną wewnątrz, pozwala na bezpieczne przechowanie ważnych dokumentów, jak i drobnych przedmiotów, które chcemy mieć ciągle przy sobie.
  • Torba podróżna Brooklyn – torba, która doskonale zda egzamin podczas biznesowych wyjazdów. Utrzymana jest w casualowym stylu, dzięki czemu pasuje zarówno do eleganckiego płaszcza, jak i bardziej sportowej kurtki. Mimo skromnych rozmiarów bez problemu pomieści wszelkie niezbędne w podróży artykuły.

Twój bagaż podręczny okazał się za duży? Sprawdź, jakie masz możliwości

W zależności od tego, jak bardzo przekroczysz wymagane przez przewoźnika limity, musisz liczyć się z koniecznością zapłaty za nadbagaż. Kwoty są przy tym bardzo zróżnicowane i zazwyczaj zaczynają się od 80 złotych. Drugą opcją jest próba założenia na siebie dodatkowej odzieży, na przykład swetra i kurtki, i włożenia drobnych przedmiotów do kieszeni.

Dodatkowe wskazówki

Jeśli to Twoja pierwsza podróż samolotem, musisz pamiętać, że każdy bagaż, bez względu na rodzaj i wielkość, zostanie skontrolowany. Należy liczyć się z tym, że zostanie on zważony, dlatego nie bagatelizuj zasad egzekwowanych przez konkretne linie lotnicze.

Jeśli chcesz wiedzieć, co możesz wnieść ze sobą na pokład, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem.

 

UA bez