DUŻA W CENIE ŚREDNIEJ + DARMOWA DOSTAWA:

Zamek TSA – podróż bez obaw o bezpieczeństwo bagażu

Bagaże podróżne z wbudowanym zamkiem TSA to mała rewolucja w turystycznym świecie. Mechanizm ten jest bardzo prosty w obsłudze i stanowi skuteczną ochronę przed splądrowaniem zawartości walizki. Dowiedz się więcej na temat jego działania i zalet.

Czym jest mechanizm TSA?

Sam mechanizm działania TSA jest bardzo prosty – wystarczy, że ustawisz szyfr, którego nikt poza Tobą nie będzie znać. System TSA (z angielskiego: Travel Sentry® Approved) jest zgodny z globalnym standardem bezpiecznych podróży. Taki rodzaj zabezpieczenia mogą obejść wyłącznie służby pracujące na lotnisku. Nie musisz się przy tym martwić, że podczas rewizji uszkodzą one Twoje rzeczy. Po czym rozpoznać, że bagaż posiada ten system? Oznaczenie jest dosyć czytelne – szukaj na zamku czerwonego znaku graficznego w kształcie czterech rombów.

Ustawianie szyfru w walizkach TSA krok po kroku

Załóżmy, że dopiero co zakupiłeś bagaż wyposażony w ten system. Aby korzystać z niego zgodnie z przeznaczeniem i ustawić swój szyfr, musisz wykonać kilka kroków. W wersji startowej ustawiona jest kombinacja trzech cyfr: 0-0-0, którą zmienisz na wymyśloną przez siebie. Poniżej prezentujemy krótką instrukcję:

  1. Naciśnij małą kropkę w obudowie zamka długopisem. Usłyszysz kliknięcie.
  2. Wprowadź swój szyfr.
  3. Znajdź przycisk otwierania i kliknij go. Przycisk ustawienia wróci do poprzedniej pozycji, co wskazuje na to, że nowy szyfr został wprowadzony.
  4. Na koniec przesuń dowolnie szyfr – zamek zostanie zamknięty.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym poradnikiem dotyczącym szyfrowania walizek Puccini z wbudowanym systemem TSA. Pamiętaj o wyborze takiego szyfru, który będzie dla Ciebie coś oznaczał – zapomnienie go może okazać się nie lada problemem.

Jak to działa, czyli kilka słów o innowacyjności zamków TSA

Pierwszą cechą wyróżniającą ten rodzaj zamknięcia jest brak kluczyka. Kluczyk posiadają na lotnisku odpowiednie służby, które mogą zrewidować nasz bagaż. Takie rozwiązanie eliminuje możliwość uszkodzenia walizki, więc nie musisz martwić się o to, że jej stan zostanie naruszony. Zastanawiasz się, jak to jest możliwe? Otóż każdy zamek ma informację, że może zostać otwarty bezinwazyjnie, co jest dla służb pierwszą wskazówką. Drugą wskazówkę stanowi specjalny kod na kłódce, dzięki któremu służba graniczna ma szansę dopasować do niej właściwy rodzaj klucza w celu otwarcia bagażu bez uszczerbku.

Wybór walizek z systemem TSA – co będzie odpowiednie dla Ciebie?

Większość walizek naszej marki zabezpieczona jest tym mechanizmem, dlatego bez trudu znajdziesz wśród nich model odpowiadający Ci zarówno pod względem rodzaju, jak i użytych materiałów czy wielkości. Poniżej przedstawiamy przykładowe walizki Puccini wyposażone w szyfrowanie TSA:

  • Walizka na kółkach Bahamas – znajdziesz ją w kategorii małych walizek kabinowych. Lekkość i wysoka jakość użytych materiałów doskonale współgra z pojemnością i przemyślanym wyposażeniem wewnątrz, aby wygodnie i bez problemów pomieścić wszelkie niezbędne rzeczy i akcesoria podróżne.
  • Nowoczesna duża walizka z kolekcji Montreal – pomimo dużych gabarytów cieszy podróżników praktycznym i funkcjonalnym wykonaniem. Walizka została wykonana z polipropylenu, zapewniającego dużą wytrzymałość na zmienne warunki atmosferyczne i trwałość na długie lata.
  • Walizka średniej wielkości Oxford – przedstawiamy Państwu designerską, a przy tym bardzo praktyczną walizkę, której dużym atutem jest niebanalny wygląd. Wykonane z materiału 100% Virgin Polycarbonate (Bayer PC) propozycje cechują się wysoką wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne.
  • Zestaw walizek Oslo – to już ostatnia propozycja w naszym zestawieniu. Do Państwa dyspozycji oddajemy trzy walizki o wymiarach A: 84x53x35 cm; B: 70x47x28 cm; C: 55x44x20 cm, które świetnie sprawdzą się podczas służbowego wyjazdu czy dłuższego urlopu.

Dodatkowe informacje

Wybierasz się do Japonii, Stanów Zjednoczonych czy Australii? Jeśli tak, to bagaż z systemem TSA będzie dla Ciebie niezbędny – te kraje go wymagają. Chociaż TSA bardzo dobrze zabezpiecza bagaż podróżny przed otwarciem przez niepowołane osoby, to jednak może zdarzyć się, że walizka po prostu gdzieś zaginie. Aby uniknąć takiej sytuacji, możesz rozważyć zakup identyfikatora do bagażu lub lokalizatora, które pomogą w jego śledzeniu na przykład za pośrednictwem smartfona.

Nawet jeśli nie uda Ci się zapobiec utracie bagażu, wciąż masz duże szanse, by go odzyskać. Walizki wracają do właścicieli w zdecydowanej większości przypadków. Musisz tylko postępować według konkretnych kroków i uzbroić się w cierpliwość. Cały proces może chwilę potrwać, a sytuacja z pewnością negatywnie wpłynie na Twój nastrój podczas podróży, ale nie warto się załamywać. Aby dowiedzieć się więcej o tym, co zrobić w przypadku zagubienia bagażu, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

 

UA bez