darmowa-dostawa #zostanwdomu Darmowa dostawa na walizki i torebki z kolekcji SS20! darmowa-dostawa z kodem happy50 za każde wydane 250zł otrzymujesz 50zł rabatu!

Zaskakujące pomysły na prezent dla babci na święta!

Okres Bożego Narodzenia to czas kupowania prezentów. Dobrze wiemy, jak wielką może być przygodą. Szczególnie wtedy, gdy wybieramy upominki dla członków rodziny. Znamy ich bardzo dobrze, ale co roku decyzja o tym, jaki zestaw prezentów powinien znaleźć się pod choinką, spędza nam sen z powiek. Szczególnie trudnym przypadkiem wydają się babcia i dziadek. Często jako młodzi ludzie nie mamy pojęcia o ich potrzebach czy gustach. Niekiedy posiadamy o nich nieco mylne wyobrażenie. Możemy latami zbierać informacje na ich temat, ale nigdy nie zdobędziemy pełni wiedzy na przykład o młodości dziadków. W tym artykule postaramy się wybrać prezent dla babci. Być może w tym roku warto wyjść poza schemat i postawić na wyjątkowy dodatek z naturalnej skóry?

Czy torebka sprawdzi się jako prezent dla babci na Święta?

Jeśli mowa o wyszukanych dodatkach, które powinna posiadać każda dama, z pewnością przychodzi nam na myśl torebka. Istnieje co najmniej kilka jej rodzajów, między innymi listonoszka, kopertówka i  niezwykle popularna ostatnio shopperka. Wybór właściwego będzie zależeć od stylu życia i przyzwyczajeń babci. Najbardziej uniwersalna wydaje się odmiana torebki przypominająca (w obecnej formie tylko z grubsza) torbę pracownika Poczty Polskiej. Jest ona na tyle duża, że zmieszczą się w niej niewielkie zakupy, ale funkcjonalność idzie w jej przypadku w parze z wyglądem. Listonoszkę nosi się co do zasady na ramieniu, choć niektóre wersje wyposażone są w rączkę umożliwiająca trzymanie torebki w ręce. Inną modyfikacją może być użycie metalowego łańcucha zamiast zwyczajowego paska (ten przeważnie jest wykonany z tego samego materiału co główna część konstrukcji).

Bardziej nowoczesną alternatywą dla listonoszki jest shopperka. Została ona stworzona nie tylko z myślą o kobietach kochających zakupy, ale również takich, które po prostu muszą je robić. Jest więc niebywale praktyczna. Można w niej przenosić rzeczy o dość dużych gabarytach, takie, które nie zmieszczą się w innych torebkach. Cechą charakterystyczną opisywanego fasonu jest kształt. Shopperka jest rozszerzana ku górze, dzięki temu Twoja babcia bez problemu zmieści w niej wszystkie niezbędne przedmioty. Nic nie wypadnie ze środka, a cały zestaw sprawunków zostanie przyniesiony do domu w wygodny sposób.

Najbardziej eleganckim typem torebki jest kopertówka. Jej największą zaletą nie jest pojemność, a wygląd. W środku jest miejsce jedynie na najpotrzebniejsze przedmioty. Taki prezent przyda się aktywnej babci, która lubi pokazywać się w towarzystwie i zawsze jest gotowa na wieczorowe wyjście. Szczególnie dobrze prezentują się kopertówki pikowane. Niektóre odmiany są wyposażone w estetyczną klamrę, która stanowi dominujący element stylistyczny i jednocześnie jest skutecznym zamknięciem. Podobnie jak w wypadku listonoszek, zamiast paska niekiedy wykorzystuje się łańcuch. Kupując którąkolwiek z powyżej wymienionych wersji musimy zwrócić uwagę na reprezentowany przez nią styl. Najważniejsze przecież, żeby torebka była praktyczna i regularnie używana - tylko wtedy będzie to dobry prezent dla babci.

Portfel damski  - bezpieczny wybór

Są potrzeby uniwersalne, niezależne od wieku i stylu życia. Mimo różnicy w jego zawartości, ze skórzanego portfela korzystają wszyscy. To również świetny pomysł na prezent dla babci! Dzięki niemu zakupy będą nieco wygodniejsze, a przecież tak ładnym dodatkiem można się też z powodzeniem pochwalić. Wybierzmy któryś z bardziej zachowawczych wzorów. Eleganckiej starszej pani z pewnością spodoba się portmonetka zamykana na zatrzask, który oczywiście pełni praktyczną funkcję, ale ze względu na swój ciekawy kształt jest jednocześnie ozdobą. Alternatywą może być klasyczny, długi skórzany portfel z niewidocznym zapięciem. Zmieści się w nim jeszcze więcej pieniędzy, dokumentów, kart kredytowych czy zdjęć wnuków. Jednym z najpopularniejszych kolorów tego dodatku jest czerwony w subtelnym, eleganckim odcieniu. To barwa bardzo uniwersalna, na dodatek kojarząca się z okresem Bożego Narodzenia. Sprawdzi się więc znakomicie w przypadku prezentu dla babci na Święta!

Poręczne walizki i kuferki

Zgodnie ze stereotypem babcia jest raczej domatorką, a czas spędza na opiece nad roślinami. Nie zawsze jest to prawda. Osoby starsze również mają okazje do podróżowania. Dobrym przykładem jest wyjazd do sanatorium. Będzie on jeszcze milszy, jeśli babcia będzie miała do dyspozycji otrzymaną od wnuków walizkę. Warto postawić na niewielki, ale funkcjonalny model.  Do wyboru mamy walizki twarde i miękkie, posiadające materiałowy wierzch. Oba rodzaje mają swoje zalety, jednak modele zbudowane z zewnątrz z tworzywa sztucznego wyróżniają się trwałością i świetnie zabezpieczają zawartość. Znakomitym uzupełnieniem prezentu dla babci w postaci walizki będzie kuferek z tym samym wzorem, który może służyć do przechowywania kosmetyków lub innych rzeczy osobistych. Najlepiej kupić zestaw składających się z obu akcesoriów!

Gustowne skórzane rękawiczki

Obyczaj noszenia przez kobiety rękawiczek bez względu na pogodę już co prawda nie obowiązuje, ale srogie polskie zimy zmuszają do używania ich przynajmniej w okresie od grudnia do marca. Ich główną funkcją jest ochrona dłoni przed zimnem, którego działanie zwykle wysusza skórę. Zapewniając komfort cieplny, pomagamy również chronić zdrowie. Rękawiczki powinny jednak być też ozdobą. Ich skórzana wersja lśni i przyciąga spojrzenia. Ten element galanterii to znakomity pomysł na prezent dla babci na Święta. Przed zakupem warto jednak uzyskać informacje o rozmiarze, jaki nosi - w odróżnieniu od rękawiczek bawełnianych, te wykonane ze skóry nie dostosowują się do wielkości dłoni. Twoja babcia z pewnością doceni wartość przedmiotu wykonanego z taką dbałością o detale. Damskie rękawiczki skórzane różnią się od wersji męskiej bardziej ścisłym dopasowaniem i wykorzystaniem innych wzorów.

Kupić prezent dla babci na Święta nie jest łatwo. Często w dokonaniu wyboru przeszkadzają niewystarczające informacje na temat gustu i upodobań. Musimy pamiętać, jakie wartości są dla osoby w starszym wieku najważniejsze: zdrowie, komfort życia i możliwość odpoczynku. Zaproponowaliśmy kilka ciekawych akcesoriów i dodatków skórzanych, warto jednak zauważyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, by wręczyć cały ich zestaw! Okres Świąt oczywiście będzie magiczny bez względu na to, jakie upominki znajdą się pod choinką. To jednak wspaniała okazja, by podarować coś naprawdę potrzebnego!