Zyskaj rabat co najmniej 50 zł za zakupy powyżej 250 zł jeszcze przez:

Eleganckie etui na długopisy – nie tylko dla nauczycieli

Nie ma się co oszukiwać – sztuka kaligrafii odchodzi w dzisiejszych czasach do lamusa. Coraz mniej piszemy ręcznie, wyręczając się (nomen omen) urządzeniami elektronicznymi. W cyfrowych formatach zapisujemy sobie wszystko – od ważnych numerów, przez notatki, aż po kreatywne aforyzmy, które w najmniej spodziewanych momentach rozbłyskują w naszych głowach niczym grom z jasnego nieba.

Poniższy poradnik ma z jednej strony wytknąć błędy takiego postępowania i podkreślić wartość ręcznego pisma, a z drugiej podpowiedzieć, jak porządne pióra i długopisy przechowywać. Przecież podobnie jak smartfonom czy tabletom należy im się solidne etui.

Pióro czy edytor tekstu?

Coraz trudniej jest nam sobie wyobrazić zapisywanie wszystkiego na papierze. Nawet książki – zajmujące przecież sporo miejsca – powstają w jednym pliku i wydawane są w formatach elektronicznych. Cyfrowe biblioteki najczęściej nie ulegają uszkodzeniom, są banalnie łatwe w przechowywaniu, a przede wszystkim w sortowaniu. Idą za tym również inne zalety: nie musimy z każdym dokumentem biegać do urzędu miasta czy na pocztę, wystarczy wysłać go mailem. A pismo odręczne? Czy ma dziś jeszcze jakąkolwiek wartość?

Posługiwanie się piórem czy długopisem współcześnie kojarzy się raczej z zapomnianą sztuką epistolografii. Gdzieniegdzie mówi się przecież nawet o tym, że nie ma sensu uczyć dzieci w szkołach pisania. Tak łatwo zapomnieć, że komputery są zawodne. W przeciwieństwie do nich długopis zabierzemy ze sobą wszędzie. Jego funkcjonalność nie zależy choćby od stanu baterii. Poza tym – gdy będziemy już znani i uwielbiani – jak będziemy rozdawać autografy?

Z długopisem za pan brat

Długopis każdy powinien mieć zawsze przy sobie. Nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda. Wśród osób rozmiłowanych w pisaniu łatwo znaleźć również zwolenników pióra. To nieodłączny rekwizyt doktorów, profesorów, pisarzy czy nauczycieli. Ale nie tylko. Chętnie noszą je przy sobie kobiety i mężczyźni ceniący elegancję i porządek. Dobre pióro to prawdziwy skarb, a taki zasługuje na odpowiednie etui. Pokrowiec ochroni je przed wstrząsami, odizoluje Twoją torebkę czy marynarkę w przypadku rozlania tuszu, a ponad wszystko – podkreśli Twój dobry smak.

Etui na długopisy i pióra Twoją wizytówką

Dlaczego tak modne stały się pokrowce na smartfony? Z dwóch powodów. Po pierwsze chronią one bardzo wrażliwe urządzenia. Gumowe, skórzane, plastikowe, metalowe czy nawet drewniane etui zwiększają szanse telefonu na przetrwanie w razie jego upadku. Bardzo często dochodzi do rozbicia wyświetlacza, a wtedy sprzęt nie nadaje się już do użytku. Po drugie pokrowce pozwalają spersonalizować urządzenie. Na rynku dostępna jest cała masa gadżetów nawiązujących do motywów popkultury, przedstawiających naszych ulubionych bohaterów, futrzanych milusińskich czy herby ukochanych drużyn piłkarskich. Ile wariantów, tylu chętnych konsumentów.

Nie inaczej jest z etui na długopisy i pióra. Choć próżno oczekiwać tak zindywidualizowanych modeli, to mamy pełną swobodę w doborze koloru czy materiału, z jakiego został wykonany pokrowiec. Jest to produkt skierowany raczej do dojrzalszych konsumentów, skąd niewielka różnorodność grafik i wzorów. Niemniej producenci oferują szeroki wybór etui skórzanych, tekstylnych, ale nawet drewnianych czy metalowych.

Sprawdź etui na długopisy i pióra od Puccini >>

Etui na pióra i długopisy w prezencie dla każdego

Nie musisz być nauczycielem ani wykładowcą, aby zaopatrzyć się w gustowne etui na długopisy. Pokrowiec pozwoli Ci na wygodne przechowywanie przyborów, ich uporządkowanie oraz ochronę. Drogie pióra czy długopisy, które nieraz dostaje się w prezencie, będą bezpieczne w skórzanym etui, gdzie nie grożą im zarysowania czy wgniecenia. Akcesorium tego typu chroni także Twoją odzież, podszewkę torebki czy wnętrze neseseru przed ewentualnym wyciekiem atramentu.

Zaopatrzenie się w etui na długopisy świadczy o dobrej organizacji jego właściciela i jego uporządkowanym charakterze. Taka dbałość o szczegóły jest w cenie nie tylko ze względu na praktyczne właściwości tego typu pokrowców, ale i ich elegancki wygląd. Producenci chętnie sięgają po naturalną skórę i pielęgnują detale etui, czyniąc z nich małe dzieła sztuki. Przykładem pokrowców wysokiej jakości są produkty Puccini. Z przyjemnością wyciągniesz jeden z nich podczas spotkania biznesowego – pokażesz w ten sposób, że przykładasz wagę do najdrobniejszych detali.

Praktyczne, skórzane i eleganckie etui na przybory do pisania

Etui na długopisy łączą wymiar funkcjonalny z estetycznym. Ich design to dominacja wysokogatunkowej skóry oraz atrakcyjne detale, takie jak skromne, pozłacane logo czy przemyślane szwy. Wykorzystane materiały cechują się wyjątkową odpornością, a upływ czasu jedynie dodaje im charakteru. Nie musisz martwić się o ich wytrzymałość i żywotność. To elegancka inwestycja na lata.

Pokrowce na pióra pozwolą Ci zgromadzić podstawowe przybory pisarskie w jednym miejscu. W zależności od ich liczby możesz wybrać model przeznaczony tylko na dwa długopisy, ale także znacznie obszerniejsze – mieszczące ich pięć czy siedem.

Pamiętaj, że sztuka kaligrafii wciąż nie umarła, a rozdawanie autografów warto ćwiczyć! Tak na wszelki wypadek.