WALIZKI KABINOWE DODATKOWY RABAT -20%

Świat Marki PUCCINI

Puccini Gdziekolwiek Jesteś - walizki, torebki, galanteria skórzana

 

Marka PUCCINI to firma z wieloletnią tradycją i dużym doświadczeniem. To czołowy polski producent bagażu podróżnego, torebek damskich oraz galanterii skórzanej. Katalog Puccini to kilkaset modeli wyrobów dostępnych w różnych wariantach kolorystycznych i gabarytowych. To prestiżowy, najwyższej jakości towar, do produkcji którego firma wykorzystuje wyjątkowo trwałe i eleganckie materiały. 

Puccini Gdziekolwiek Jesteś - walizki, torebki, galanteria skórzana

 

 

POWSTANIE FIRMY PUCCINI

Firma powstała w 1996 roku z inicjatywy Państwa Izabeli i Mirosława Kozina. I choć dziś, ta z początku mała firma, jest dużym przedsiębiorstwem, to nadal pielęgnuje tradycje i rodzinną atmosferę.

Inspiracją założycieli firmy oraz projektantów kolekcji były i są podróże. Doświadczenia własne oraz innych podróżnych, a także obserwacja trendów w modzie, sprawiły że PUCCINI od lat oddaje w ręce Klientów funkcjonalne i eleganckie produkty. Proponowane kolekcje przeznaczone są dla Klientów o różnorodnych upodobaniach. Urozmaicone wzornictwo, perfekcja wykonania oraz wysmakowany styl sprawiają, że produkty Puccini są doceniane przez miliony użytkowników już od dwudziestu lat. Gdziekolwiek jesteś - miej ze sobą produkty PUCCINI.

 

Puccini Gdziekolwiek Jesteś - walizki, torebki, galanteria skórzana

 

 

NAZWA I LOGO

Miejscem w stronę którego szczególnie skierowany jest wzrok PUCCINI jest Półwysep Apeniński i tamtejsi projektanci oraz mistrzowie sztuki. Z jednej strony Włochy są światową stolicą mody, z drugiej to kolebka opery. Mamy zatem w jedynym miejscu coś dla ciała i coś dla ducha. Mając w pamięci, że autorzy pierwszych kompozycji operowych zmagali się z tym, aby odpowiednio wyważyć poezję i muzykę, projektanci marki PUCCINI wdrażają tę dewizę podczas projektowania galanterii czy walizek, bo to również balansowanie proporcjami między praktycznością i unikalnym design.

Także logo Puccini nie jest przypadkowe. Nawiązuje ono bowiem do zamocowanego na przedniej części weneckiej gondoli stalowego okucia nazywany Il ferro, którego zadaniem jest zrównoważenie ciężaru gondoliera stojącego na rufie.

Z kolei pierwszym asortymentem jaki pojawił się w ofercie firmy, była galanteria skórzana, robiona z najlepszych włoskich skór. Niektóre nazwy kolekcji walizek inspirowane były włoskimi miastami: Roma, Toskania, Bolonia, Siena, Modena, Latina czy Parma.

 

Puccini Gdziekolwiek Jesteś - walizki, torebki, galanteria skórzana

 

 

ROZWÓJ FIRMY PUCCINI

Choć firma PUCCINI związana jest od zawsze z pomorzem zachodnim, to w swojej historii zmieniała siedzibę już kilkukrotnie i zawsze związane było to z rozwojem przedsiębiorstwa. Prawdziwy przełom nastąpił w 2004 roku kiedy w Dobrej koło Szczecina powstała siedziba główna w postaci nowoczesnego kompleksu o powierzchni 3500 m2, w którym znajdowało się biuro projektowe, wzorcownia oraz baza logistyczno-handlowa.

Dynamiczny wzrost sprzedaży detalicznej i hurtowej oraz uruchomiony własny, nowy kanał e-commerce, przyczyniły się do kolejnej przeprowadzki. Serce marki bije obecnie w Skarbimierzycach w województwie zachodniopomorskim. Właśnie tu w 2017 roku powstała nowa inwestycja PUCCINI o wartości około 16 milionów złotych. Nowe centrum biurowo-logistyczne to magazyn z dwiema antresolami, które pozwoliły zwiększyć powierzchnię do ponad 10 000 metrów kwadratowych oraz trzypiętrowy biurowiec o łącznej powierzchni 1 500 metrów kwadratowych. W nowej, trzykondygnacyjnej siedzibie znajdują się oprócz obszernych magazynów i pomieszczeń biurowych, także projektowania, wzorcownia, studio fotograficzne, showroom, czy pomieszczenie do testów.  

Czytaj więcej

 

Puccini Gdziekolwiek Jesteś - walizki, torebki, galanteria skórzana

 

 

SALONY STACJONARNE

Dzięki dobrze rozwiniętej sieci kilkuset Partnerów Handlowych, produkty Puccini dostępne są na terenie całego kraju oraz za granicą (Niemcy, Anglia, Szwajcaria, Ukraina, Czechy). W Polsce można je kupić w ponad dwudziestu salonach firmowych. Pierwszy sklep powstał w lutym 2007 roku w Złotych Tarasach w Warszawie. Kolejne lata to sukcesywne otwieranie koleknych salonów. Obecnie jest już ich dwadzieścia trzy, a znajdują się, poza Warszawą także m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Gdańsku.

 

Puccini Gdziekolwiek Jesteś - walizki, torebki, galanteria skórzana

 

PUCCINI ONLINE

PUCCINI dostępne jest także od wielu lat w Internecie. Pierwszy e-sklep powstał na początku 2008 roku. Kilka lat później firma podjęła decyzję o przebudowie i uruchomieniu zupełnie nowego sklepu internetowego i tak od 5 maja 2016 Klienci mogą zamawiać produkty Puccini za pośrednictwem strony sklep.puccini.pl. Nowoczesny design i intuicyjna nawigacja, pełen asortyment, opisy kolekcji, fotogalerie, wysyłka w 24h, darmowa odstawa od 150 zł, mnóstwo promocji - tym wszystkim wychodzimy naprzeciw klientów, który chcą zrobić zakupy nie wychodząc z domu. Równocześnie PUCCINI dołączyło do Strefy Marek serwisu Allegro, gdzie można kupić oryginalne produkty firmy, prosto od producenta, na tym najbardziej popularnym serwisie aukcyjnym w Polsce.