REKLAMACJE

Oryginalne produkty PUCCINI objęte są dwuletnią, w szczególnych przypadkach pięcioletnią gwarancją. Informacje oraz warunki gwarancji zawarte są na etykiecie produktów. Odpowiedzialność z tytułu gwarancji obejmuje tylko wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanej rzeczy.

W celu rozpatrzenia reklamacji przez sprzedającego Klient powinien dostarczyć objęty reklamacją produkt wraz z dowodem zakupu tego produktu (faktura VAT) oraz wypełnionym formularzem reklamacji (kliknij aby pobrać) do sprzedającego na adres:

Dział Reklamacji - e-sklep Puccini Sp. z o.o.
Skarbimierzyce ul. Klubowa 2
72-002 Dołuje

Jednocześnie informujemy, że składając reklamację, klient oświadcza, że przekazywany produkt został zakupiony w sklepie puccini.pl lub na oficjalnym koncie marki na Allegro (SM-Puccini). W przypadku stwierdzenia, iż produkt nie został zakupiony w jednym z ww. miejsc, zwracający ponieście koszty odbioru produktu od PUCCINI i we własnym zakresie będzie mógł dokonać zwrot u właściwego sprzedawcy.

Proponujemy cztery formy odesłania reklamowanego towaru:

 1. Wysyłka towaru we własnym zakresie (zwracamy koszty przesyłki do kwoty 15 zł, pod warunkiem przedstawienia potwierdzenia zapłaty określonej kwoty).
 2. Darmowe Szybkie Zwroty w Paczkomacie (dotyczy wyłącznie zwrotów torebek, toreb i galanterii skórzanej, maksymalny rozmiar paczki 410x380x640mm).
 3. Przekazanie towaru do oficjalnego salonu Puccini (obsługa salonu wyśle towar do centrali).
 4. Przekazanie przesyłki kurierowi wysłanemu przez obsługę sklepu Puccini (w godzinach 9-15, czas oczekiwania na kuriera 1-2 dni).

Aby dokonać reklamacji należy:

 1. Pobrać i wypełnić formularz reklamacji (kliknij aby pobrać).
 2. Spakować produkt/-y wraz ww. formularzem oraz dokumentami zakupu (np. paragon, fakturę VAT), które pozwolą nam potwierdzić dokonanie zakupu.
 3. W zależności od wybranej formy zwrotu:
  a) odesłać towar na adres:
      Dział reklamacji e-sklep Puccini Sp. z o.o.
      Skarbimierzyce, ul. Klubowa 2
      72-002 Dołuje
  b) wypełnić formularz Szybkie Zwroty w Paczkomacie (przejdź do formularza),
  c) oddać towar do salonu (zobacz pełną listę salonów)
  d) przesłać na sprzedaz@sklep.puccini.pl prośbę o wysłanie kuriera wraz z podaniem numeru telefonu, imienia i nazwiska oraz pełnego adresu odbioru przesyłki.
 4. W przypadku uznania reklamacji, towar uszkodzony zostanie naprawiony lub wymieniony na inny, pełnowartościowy, a jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania zapasów towaru), sprzedający zwróci Klientowi równowartość ceny towaru lub zaoferuje mu inne, dostępne w Sklepie towary do wyboru.
 5. W przypadku nie uznania reklamacji, reklamowany towar zostanie odesłany do Klienta wraz z uzasadnieniem.

Szczegóły reklamacji opisane zostały w regulaminie puccini.pl w § 7.

UWAGA: Jeżeli nie mają Państwo pewności czy dana wada podlega reklamacji prosimy o przesłanie maila z pełnym opisem i zdjęciami uszkodzenia na adres reklamacje@puccini.pl.

Formularze do pobrania

- Formularz 1 - Formularz zwrotu towaru

- Formularz 2 - Formularz wymiany na produkt bez wady fabrycznej

- Formularz 3 - Formularz reklamacji