Hit Dnia! Ultralekkie Walizki Bahamas już do 183,6 zł:

Jak poprawnie dobrać rozmiar rękawiczek?

Rozmiar ma znaczenie! Jak dobrać rękawiczki skórzane?

Wciąż kupujesz rękawiczki w sklepach stacjonarnych? Z pewnością ma to swoje zalety – możesz przymierzyć interesujący Cię model oraz osobiście sprawdzić jego jakość – wykonanie, wygląd, a nawet zapach (przy galanterii ma to niebagatelne znaczenie!). Pomyśl jednak, ile czasu możesz zaoszczędzić, decydując się na zakupy przez Internet. O ile w przypadku elektroniki czy książek można to robić niemal w ciemno, o tyle zaopatrując się w odzież, należy najpierw upewnić się co do swoich wymiarów. W przeciwnym razie ryzykujesz niekończącą się zabawę w odsyłanie towaru i jego wymiany. Swój rozmiar stopy znasz? Doskonale! Spodnie czy koszulkę też zamówisz bez wahania? Świetnie! A co z wielkością Twoich dłoni? Czy wiesz, jak wybrać odpowiedni rozmiar rękawiczek?

Rozmiar rękawiczek PUCCINI.

Rękawiczki męskie:
Rozmiar 8,5 -> S
Rozmiar 9 -> M
Rozmiar 9,5 -> L
Rozmiar 10 -> XL
Rozmiar 10,5 -> XXL

Rękawiczki damskie:
Rozmiar 6,5 -> S
Rozmiar 7 -> M
Rozmiar 7,5 -> L
Rozmiar 8 -> XL
Rozmiar 8,5 -> XXL

Jak dobrać rozmiar rękawiczek skórzanych?

Aby prawidłowo dobrać rozmiar rękawiczek, konieczne jest zmierzenie dłoni. Nie jest to wcale proces skomplikowany. Wystarczy określić jej obwód na wysokości kostek, wyłączając kciuk. W Puccini znajdziesz rękawiczki w sześciu przedziałach rozmiarowych:

  • od 13 do 21,5 centymetrów w przypadku kobiet,
  • od 15 do 29 centymetrów w przypadku mężczyzn.
rękawiczki skórzane puccini

 


Aby dobrać odpowiedni rozmiar rękawiczek, należy zmierzyć obwód dłoni bez kciuka na wysokości kostek, a następnie wybrać odpowiedni rozmiar z tabeli poniżej. 

rękawiczki skórzane puccini

 

Rękawiczki skórzane - cale czy centymetry?

Jak widać na powyższej grafice, rozmiary rękawiczek skórzanych Puccini określane są w calach. Każdy z nich ma jednak swój odpowiednik w centymetrach. Łatwo odnaleźć właściwy we wspomnianej tabelce. Dzięki temu rozwiązaniu bez wahania możesz zamówić taki model rękawiczek, jaki Ci się podoba. Jedynym warunkiem jest dostępność odpowiedniego rozmiaru w magazynie.

A co z długością palców?

Wydawałoby się, że jednym z najważniejszych czynników przy wyborze rozmiaru rękawiczek skórzanych jest długość palców. Jak się jednak okazuje, nie ma ona absolutnie żadnego znaczenia. Jest proporcjonalna do obwodu dłoni, dzięki czemu dany rozmiar rękawiczek automatycznie ją uwzględnia. Co więcej, różnice w długości palców wynoszą ledwie 5 mm pomiędzy sąsiadującymi rozmiarami. Bardziej miarodajnym sposobem jest więc określenie właśnie obwodu dłoni.

Ułatw sobie życie

Zima w pełni, a Ty potrzebujesz nowych rękawiczek? Warunki na drogach są kiepskie, galerie handlowe pełne ludzi. Po co więc poświęcać pół dnia na spacery po sklepach i poszukiwanie odpowiedniego modelu? Znajdź go na stronie internetowej Puccini. Teraz masz już pewność, że wybierzesz właściwy rozmiar.